FEI Awards 2018: Znamy zwycięzców!

Data publikacji: 2018-11-21

 

20 listopada odbyła się prestiżowa gala, podczas której rozdano tytuły FEI Awards. Każdy z nas mógł wpłynąć na wybór zwycięzców – wystarczyło oddać swoje głosy na faworytów. Teraz wiadomo już, które osoby podbiły serca miłośników jeździectwa z całego świata!

 

Migawki z gali FEI Awards 2018
 

 

FEI Awards rozdano w hotelu Gulf w Manamie, stolicy Bahrajnu. Zaproszono 250 wybitnych gości, w tym m.in. znanych zawodników, przedstawicieli 133 federacji jeździeckich oraz partnerów FEI. Wśród nominowanych znalazły się osoby, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju światowego jeździectwa (lista jest dostępna TUTAJ), a ostateczny wybór zwycięzców należał do internautów (łącznie prawie 100 000 głosujących) i komisji sędziów. Kim są wygrani?

 

FEI AWARDS 2018 – LISTA ZWYCIĘZCÓW

 

BEST ATHLETE

W tej kategorii znaleźli się sportowcy, którzy w 2018 r. pokazali swoje nieprzeciętne umiejętności. Zwyciężczynią została Simone Blum (GER), czyli pierwsza kobieta w historii, która zdobyła złoty medal w skokach na Światowych Igrzyskach Jeździeckich (więcej TUTAJ).

 

Simone Blum – Best Athlete
 

LONGINES RISING STAR

Kategoria obejmowała młodych, ale wybitnie utalentowanych jeźdźców. Nagrodę FEI odebrał 20-letni Victor Levecque (FRA), zdobywca 10 europejskich medali.

 

Victor Levecque – Longines Rising Star
 

AGAINST ALL ODDS

Wśród nominowanych znalazły się osoby, które na co dzień borykają się z różnymi przeciwnościami losu, ale mimo wszystko nie rezygnują ze spełniania swoich marzeń związanych z jeździectwem. W tym roku nagrodę otrzymała Leila Malki (PLE) – niezwykła nastolatka z Palestyny, która nieustannie promuje hippikę, choć wśród jej rodaków panuje przekonanie, że jazda konna nie jest dla kobiet.

 

Leila Malki – Against All Odds
 

BEST GROOM

Za każdym sukcesem jeźdźca stoi dobry luzak, który działa „za kulisami”. W tym roku nagrodę odebrał Lee McKeever (USA) – od 30 lat współpracuje z McLainem Wardem (USA), ale zawsze stara się też pomagać innym.

 

 

Lee McKeever – Best Groom
 

FEI SOLIDARITY

Kategoria obejmowała projekty związane z jeździectwem, ale także osoby i organizacje, które szczególnie pokazały swoje zaangażowanie. Ostatecznie nagrodzono projekt The Horsemanship charity programme (CHN), którego twarzą jest Alex Hua-Tian, chiński gwiazdor WKKW. Celem tej inicjatywy jest wspieranie dzieci z różnych środowisk poprzez pokazywanie jeździectwa jako sportu dla każdego.

 

The Horsemanship charity programme – FEI Solidarity
 

Podczas gali Ingmar de Vos (Prezydent FEI) świetnie podsumował FEI Awards 2018: „Dziś wieczorem mieliśmy przyjemność podziwiać wspaniałe osoby, które reprezentują nasz sport i związane z nim wartości. (...) Świat za nich zagłosował, ponieważ ich historie są poruszające i niezwykle inspirujące”.

 

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. FEI/Liz Gregg