MP Skoki Jakubowice 2018: Wyniki sobotnich zmagań w KJ Osadkowski

Data publikacji: 2018-08-04
Michalina Szmytka & Sułtan (maskotka KJ Osadkowski)

Właśnie trwają tegoroczne Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody, a dziś w KJ Osadkowski w Jakubowicach odbyły się dwa ważne konkursy: Finał Ladies’ Cup oraz Finał MP Młodych Jeźdźców. Oprócz tego uczestnicy tego sportowego wydarzenia mogli też wziąć udział w Biesiadzie Mistrzów, czyli spotkania z gwiazdami polskiego jeździectwa. Poniżej prezentujemy wyniki oraz krótką relację!

Aleksandra Kozanecka & Julia Jaglarz

Finał zawodów Ladies’ Cup wystartował o 13:30 – w tym konkursie udział mogły wziąć jedynie amazonki, przy czym nie było żadnych ograniczeń wiekowych. Chęć uczestnictwa wyraziło 40 zawodniczek (5 z nich zostało wyeliminowanych, 1 zrezygnowała), a trzeba tu jeszcze dodać, że ten konkurs klasy CC mocno utrudniała pogoda, czyli żar lejący się z nieba. Ostatecznie wyłoniono zwyciężczynie, które podczas dekoracji ze wzruszeniem odbierały nagrody.

Podium Ladies'Cup: Julia Jaglarz, Aleksandra Kozanecka & Samanta Forlini

Finał Ladies’ Cup – wyniki

1. Aleksandra Kozanecka & Suedwinds Amanda – 0/0; 54,10 s.
2. Julia Jaglarz & Winning Mood – 0/0; 52,26 s.
3. Samanta Forlini & Kontendro – 0/0; 51,27 s.

Wyniki szczegółowe

Aleksandra Kozanecka & Suedwinds Amanda

1. miejsce wywalczyła Aleksandra Kozanecka z KJ Szumawa Bobrowiec, która wystartowała na 10-letniej klaczy Suedwinds Amanda (Cassini II – Perlmut I/Calido I). Zwyciężczyni odebrała również dodatkową nagrodę od sponsora, czyli  ekskluzywny zegarek marki Albert Riele. 2. miejsce zajęła Julia Jaglarz z Vanto Jumping Team, a jej udany występ był też możliwy dzięki 15-letniemu wałachowi Winning Mood (Hors La Loi II – Nugata/Animo). Z kolei na 3. miejscu uplasowała się Samanta Forlini z Fundacji KJ Zbyszko Wiączyń Dolny, startująca z 10-letnim wałachem Kontendro (Contendro I – Kaloe/Spartakus).

Julia Jaglarz & Winning Mood

Samanta Forlini & Kontendro

Drugim konkursem tego dnia był Finał MP Młodych Jeźdźców, który rozpoczął się o 16:40. Na starcie tych zawodów w klasie CC1/CS zobaczyliśmy 8 zawodników, a w II Nawrocie zabrakło Olafa Kleina z JKS Przybyszewo, który nieco wcześniej zrezygnował z dalszego udziału. Oto wyniki zmagań:

Podium MP Młodych Jeźdźców: Weronika Minkiewicz, Michalina Szmytka & Monika Grundkowska

Finał MP Młodych Jeźdźców – wyniki

1. Michalina Szmytka & Comet 235 – 9/0; 55,48 s.
2. Weronika Minkiewicz & Chocolate Blue – 8/4; 59,84 s.
3. Monika Grundkowska & Dhaha – 4/0;  58,89 s.

Michalina Szmytka & Comet 235

Na najwyższym stopniu podium stanęła Michalina Szmytka z Tuszyński KJ Garbówek, która startowała z 10-letnim wałachem Comet 235 (Contendro I – Aribeska/Acord II). 2. miejsce wywalczyła Weronika Minkiewicz z KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego, startująca z 8-letnią klaczą Chocolate Blue (Chacco-Blue – Carousa/Carinue), a na 3. miejscu uplasowała się Monika Grundkowska z RC Riding Center Sosnowice, która wystąpiła w parze z 10-letnim wałachem Dhaha (Vincenzo – Zita/Cantos).

Weronika Minkiewicz & Chocolate Blue

Monika Grundkowska & Dhaha

Wszystkim nagrodzonym składamy serdecznie gratulacje!

A już jutro kolejne finały i jeszcze więcej emocji! O 9:30 rozpoczną się Mistrzostwa Dzieci, o 12:15 Mistrzostwa Juniorów, a o 15:30 Mistrzostwa Seniorów.