CSIO5* Sopot: Światowe nazwiska na polskim parkurze!

Data publikacji: 2018-06-04
Henrik von Eckermann (SWE) fot Beata Wieczorkowska Photography
Henrik von Eckermann (SWE) 

 

Już niebawem, w dniach 14.06-17.06.2018, ruszają w Sopocie międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody CSIO5*. W tym roku zawodnicy po raz pierwszy będa mogli uczestniczyć w rywalizacji konkursu Pucharu Narodów 1 Dywizji! Szerzej o tym wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

Wśród startujących nie zabraknie czołowych nazwisk ze światowych parkurów. Swój udział potwierdził piąty zawodnik rankingu FEI Longines, Henrik von Eckermann (SWE), który ma na swoim koncie uczestnictwo w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016), a także brązowy medal Finału Pucharu Świata (Paryż 2018).

Sopocki hipodrom odwiedzi także Belg Pieter Devos, aktualnie na 12. pozycji FEI Longines Ranking. Ten zawodnik w Finale Pucharu Świata w Paryżu uplasował się na dziewiątym miejscu, a podczas Mistrzostw Europy Seniorów 2017 w Göteborgu był piąty. 

 

Pieter Devos

 

System zgłoszeń na CSIO5* jest wciąż otwarty, dlatego możemy spodziewać się większej ilości światowej klasy zawodników. 

Organizatorzy zachęcają do pozostania nad polskim morzem trochę dłużej i wzięcia udziału w zawodach CSI2*, które odbędą się tydzień później: 21.06-24.06.2018. W czasie tego weekendu wystartować będą mogli także najmłodsi zawodnicy, w konkursach dla Juniorów i Dzieci! Kilka dni temu panel zgłoszeń został otwarty, nie ma na co czekać!

Propozycje zawodów można znaleźć TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy do udziału w rywalizacji oraz kibicowania innym!

 

 

Przydatne linki

Oficjalna strona internetowa CSIO Sopot

Wolontariat na CSIO Sopot 2018 

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Beata Wieczorkowska Photography