Jerome Guery rozstaje się ze swoim koniem numer 1!

Data publikacji: 2018-02-12
Jerome Guery & Grand Cru fot. Oliwia Chmielewska
 Jerome Guery (BEL) & Grand Cru van Rozenberg, CSI5* Zurich 2018

 

Jeden z najlepszych belgijskich skoczków, sklasyfikowany aktualnie na 28. pozycji w rankingu światowym Jerome Guery (BEL) rozstaje się z jednym ze swoich podstawowych koni, wałachem Grand Cru van de Rozenberg (Malito de Reve x Heartbreaker). Nowym jeźdźcem tego charakterystycznego, malowanego kasztana będzie Hiszpanka Pilar Lucrecia Cordon.

Jerome Guery, w międzynarodowych zawodach, startował na Grand Cru przez trzy sezony. W tym czasie zdołał wystartować m.in. na Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016, zajmując 28. miejsce oraz Mistrzostwach Europy w Goteborgu (2017) gdzie drużynowo zajął 4., a indywidualnie 11. miejsce. W minionym sezonie para wygrała też konkurs Grand Prix Longines Global Champions Tour rozgrywany na plaży w Miami Beach. Jerome Guery po raz ostatni startował na Grand Cru w zawodach CSI5* w Zurychu, zajmując m.in. premiowane, 12. miejsce w konkursie Pucharu Świata. 

 

 

Jerome Guery & Grand Cru van Rozenberg, LGCT Miami Beach 2017

 

Jerome Guery & Grand Cru van Rozenberg, IO Rio de Janeiro 2016

 

Jerome Guery ma w tej chwili do dyspozycji dwa inne konie klasy Grand Prix, ogiery Papillon Z (Perhaps x Cassini I) oraz Garfield De Tij Des Templiers (Quasimodo Z x Goldspring De Lauzelle).

 

Jerome Guery & Papillon Z - czwarta para Grand Prix, CSI4* Poznań 2016 

 

 

 

 

tekst: Equista.pl, fot. Oliwia Chmielewska/Equista.pl

 

Inspiracje

Facebook

Instagram