Taminiau - pierwszy uznany syn Toto Jr dla Glock Horse Performance Center!

Data publikacji: 2017-11-06
Glock's Taminiau fot. Arnd Bronkorst
Od lewej Nicole Werner, Hans Peter Minderhoud, GLOCK's Taminiau (GLOCK's Toto Jr x Sandro Hit) i Edward Gal, Glock Horse Performance Center, Holandia 

 

W ostatni weekend października w Verden odbywało się uznawanie ogierów z rocznika 2015 dla księgi hanowerskiej. Jednym z młodych koni, który uzyskał przychylność komisji, a co więcej został wyróżniony premią, był syn Toto Jr (Totilas x Deperados FRH). Jeszcze bezimienny młody, 2,5-letni ogier został wylicytowany przez Glock Horse Performance Center za 360 000 euro. Wczoraj GHPC oficjalnie zaprezentowało swój nowy nabytek, ogłaszając jego imię - GLOCK's Taminiau (imię nadano na cześć holenderskiego stylisty Jana Taminiau).

Taminiau urodził się 12 czerwca 2015 roku w Holandii (hod. Jan Holtland). Jego ojcem jest wspomniany Toto Jr, a matką Vitamin C (Sandro Hit x Carprilli). Vitamin C nie dość, że jest półsiostrą uznanego w Oldenburgu Liberato H (Libero H) to sama jest matką m.in. klaczy De Mijne C (Don Schufro), chodzącej z powodzeniem konkursy Św. Jerzego. 

Historia zatoczyła koło i tak jak Toto Jr był pierwszym uznanym synem Totilasa, tak Taminiau jest pierwszym uznanym synem Toto Jr. Ojciec i syn stacjonują w holenderskim oddziale Glock Horse Performance i oba są wielkimi sportowymi nadziejami Edwarda Gala - jeźdźca, który był współautorem największych sukcesów fenomenalnego Totilasa. 

 

 

 

fot. Arnd Bronkhorst/GHPC - materiały prasowe

 

 

Konie - zobacz rodowody

GLOCK's Taminiau