CHIO Aachen 2017: Gregory Wathelet zwycięża w Grand Prix!

Data publikacji: 2017-07-24
Gregory Wathelet & Coree fot. Rolex
Gregory Wathelet (BEL) & Coree, fot. Rolex

 

Reprezentant Belgii - Gregory Wathelet sięgnął wczoraj po zwycięstwo w konkursie Rolex Grand Prix, dotowanym kwotą 1 mln euro. 

Na starcie tegorocznej edycji tego bardzo prestiżowego konkursu stanęło 40 zawodników - w tym lider rankingu światowego Kent Farrington (USA) oraz jego ubiegłoroczny tryumfator - Philipp Weishaupt (GER). Po dwóch nawrotach losy wygranej pozostawały nierozstrzygnięte i do wyłonienia zwycięzcy konieczne było przeprowadzenie rozgrywki. W niej nie tylko bezbłędny, ale również najszybszy przejazd miał Gregory Wathelet, dosiadający klaczy Coree (Cornet Obolensky x Liberty Life). Belg o niespełna sekundę wyprzedził Lucianę Diniz (POR) na Fit For Fun (For Pleasure x Fabriano). Trzecie miejsce wywalczył reprezentant Holandii - Marc Houtzager na Sterrehof's Calimero (Quidam de Revel x Libero H). Konkurs "na żywo" śledziło około 40 tys. widzów!

Po zwycięstwie w Aachen Gregory Wathelet stanął do wyścigu o "Wielki Szlem Rolexa" - Rolex Grand Slam of Showjumping. Jeszcze przed Grand Prix z walki o powtórzenie sukcesu z Genewy musiał wycofać się Brazylijczyk - Pedro Veniss, którego wspaniały Quabri de'l Isle (Kannan x Socrate de Chivre) doznał urazu. Przypomnijmy, że "Wielki Szlem" zdobył dotychczas tylko jeden zawodnik, Brytyjczyk - Scott Brash. Kolejne zawody z cyklu RGS odbędą się w kanadyjskim Calgary w dniach od 6 do 10 września. 

 

Rolex Grand Prix, 23.07.2017 Aachen

  1. Gregory Wathelet (BEL) & Coree - 0/0/0, 46,60 s
  2. Luciana Diniz (POR) & Fit For Fun - 0/0/0, 47,40 s
  3. Marc Houtzager (NED) & Sterrehof's Calimero - 0/0/0, 53,66 s
  4. Laura Kraut (USA) & Zeremonie - 0/0/4, 48,01 s
  5. Andreas Kreuzer (GER) Calvilot - 1/1

 

 

 

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Coree

Fit For Fun 13

Sterrehof's Calimero