Scott Brash zdobywa Rolex Grand Slam!

Data publikacji: 2015-09-15
Scott Brash & Hello Sanctos fot. Rolex Grand Slam
Scott Brash & Hello Sanctos

 

13 września 2015 roku - zapamiętajmy tę datę. To właśnie wczoraj, lider światowego rankingu, Scott Brash zwyciężył w najważniejszym konkursie międzynarodowych zawodów skokowych w Calgary - Spruce Meadows i wpisał się do historii jeździectwa jako zdobywca Rolex Grand Slam of Showjumping. 

Brytyjczyk swoją zwycięską passę rozpoczął w grudniu 2014r., w Genewie, kilka miesięcy później zwyciężył również w konkursie Grand Prix w Aachen. Nic więc dziwnego, że przed rozpoczęciem zawodów w Calgary - Spruce Meadows oczy całego jeździeckiego świata były zwrócone właśnie na niego. Scott, dosiadający swojego podstawowego konia Hello Sanctos, nie zawiódł. Pokonał bezbłędnie oba nawroty konkursu CP Interantional i jako pierwszy jeździec w historii zdobył skokowego Wielkiego Szlema!

To absolutnie niewiarygodne, spełnienie mojego życiowego marzenia - powiedział po zwycięstwie 29-latek. Imponujące trofeum nie jest jednak jedyną nagrodą za jego niezwykły wyczyn. Za wygranie konkursu CP International Scott Brash otrzymał 500 tys. dolarów kanadyjskich, a za zdobycie Rolex Grand Slam - 1 mln euro!

Rolex Grand Slam - zaincjowano w 2013 roku. Powstał on jako skokowy odpowiednik dla funkcjonującego z powodzeniem od 2001 roku Rolex Grand Slam of Eventing (WKKW). Więcej o zasadach jeździeckiego "Wielkiego Szlema" pisaliśmy TUTAJ

 

fot. Rolex Grand Slam