Clarimo Ask kontuzjowany!

Data publikacji: 2017-07-05
Rolf Goran Bengtsson & Clarimo fot. Oliwia Chmielewska

 

Holsztyński Clarimo Ask - od kilku sezonów jeden z podstawowych koni w stajni Rolfa Gorana Bengtssona (SWE) nabawił się kontuzji i będzie musiał pauzować.

Jak poinformował zawodnik uraz powstał w Rotterdamie, gdzie Clarimo świetnie spisał się w konkursie Pucharu Narodów, pokonując trudny parkur na czysto co dało szwedzkiej ekipie pierwsze miejsce. Obecnie lekarze weterynarii starają się ustalić przyczynę niedyspozycji konia, trudno więc w tym momencie mówić o rokowaniach i terminie powrotu na parkury.

Clarimo (Clearway - Wisma/Caletto II) hod. Johann Hermann Claussen ma obecnie czternaście lat i równolegle do kariery sportowej jest z powodzeniem wykorzystywany w hodowli, będąc w tej chwili czołowym ogierem sportowym Związku Holsztyńskiego. Jego potomstwo z powodzeniem radzi sobie również na polskich parkurach, wystarczy wymienić dwa ciekawe młode konie z KJ Wechta Rosnówko - Charlene (od klaczy Raja/Lancer II) i Chupalino (od klaczy Pia XVII/Caretino).

Mamy nadzieję, że ten imponujący koński sportowiec, zachywcający na parkurze nie tylko możliwościami, ale również znakomitym, elastycznym galopem, niebawem powróci na sportową arenę. 

 

 

 

fot. Oliwia Chmielewska/Equista.pl

 

 

Konie - zobacz rodowody

Clarimo (Clarimo Ask)

Inspiracje

Facebook

Instagram