Czy to będzie następca Crazy Quicka?

Data publikacji: 2016-11-12
Jarosław Skrzyczyński & Casanova fot. Oliwia Chmielewska
Jarosław Skrzyczyński & Casanova

 

Podczas gdy fenomenalny Crazy Quick odpoczywa po sezonie, wielu kibiców jeździectwa zastanawia się, który z młodych koni będzie w stanie dorównać talentowi wspaniałego kasztana. Typów jest tak wiele jak koni. Przypominjmy, że Jarosław Skrzyczyński ma do dyspozycji kilka koni aktualnie startujących w konkursach 140 cm i wyższych m.in. klacz Quintella (Sanvaro x Baloubet du Rouet), na której wygrywał konkursy dodatkowe podczas Finału Pucharu Świata w Goteborgu wiosną 2016 roku, a niedawno sięgnął po zwycięstwo w Grand Prix podczas CSI2*-W w Lesznie czy wałacha Silver Shine (Califax x Balou du Rouet) - zwycięzcę Grand Prix Bobrowy Staw 2016.

Wszystko jednak wskazuje na to, że to nie wszystkie młode talenty polskiego mistrza. Podczas zawodów w Lesznie błyszczała nie tylko Quintella. Uwagę słusznie zwracał 7-letni Casanova (Carrico x Coriano) - gniady, niesamowicie silny i dysponujący dużą potęga wałach, należący do Lehmann Sporthorses. Para Jarosław Skrzyczyński & Casanova w pierwszym konkursie Longines Ranking w ramach międzynarodowych zawodów CSI2*-W zajęła 2. miejsce, ustępując zwycięzcy o niespełna 0,3 s! Wczoraj para Jarosław Skrzyczyński & Casanova odniosła kolejny sukces, wygrywając w piątkowym konkursie Dużej Rundy podczas CSN Wrocław, rozgrywanych w ramach Halowego Pucharu Polski 2016/2017. 

 

 

Casanova ma 7 lat i reprezentuje jedną z najlepszych ras koni skokowych świata - rasę holsztyńską. Należy ponadto dodać, że legitymuje się doskonałym pochodzeniem. Jego ojciec Carrico oraz dziadkowie - Catoki (Cambridge) i Coriano (Corrado) z powodzeniem startowali w międzynarodowych konkursach skokowych. Ponadto jest on inbredowany na legendarne ogiery Cor de la Bryere i Lord.  Doskonały występ Casanovy w Lesznie, duży talent skokowy (video poniżej) i młody wiek dają nadzieje na liczne sukcesy w przyszłości i tego życzymy zarówno właścicielem jak i zawodnikowi!

 

 
 Casanova
 HOL, 2009 


 Carrico
 HOL, 2003


 Catoki
 Cambridge
 Bilda v. Silvester
 Kapitale  Capitol II
 Fruhlingsfee v. Lord


 Soriella
 HOL, 2002

 Coriano  Corrado I
 Option v. Lord
 La Belle  Leandro
 B-Corida/Coriander

 

Jarosław Skrzyczyński & Casanova - CSI2*-W Leszno 

 

 

fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl