Cassio Rivetti zmienia barwy!

Data publikacji: 2016-09-16
Cassio Rivetti & Fine Fleur Du Marais fot. Herve Bonnaud
Cassio Rivetti jeszcze w barwach ukraińskich - Frusiyya Nations Cup, CSIO5* Sopot 2016

 

Urodzony w Brazylii, a od 8 lat reprezentujący Ukrainę zawodnik konkurencji skoków - Cassio Rivetti zdecydował się na powrót do korzeni. Oficjalny komunikat, w którym zawodnik przedstawił swoją decyzję ukazał się dziś na stronie internetowej zawodnika:

Drodzy przyjaciele i kibice,

Z przyjemnością informuję, że podjąłem decyzję aby znów reprezentować Brazylię. Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany tym nowym rozdziałem w mojej karierze skoczka. Jednocześnie chciałbym podziękować Panu Onischenko oraz moim kolegom z drużyny, za możliwość reprezentowania Ukrainy przez 8 lat. To było zdecydowanie wspaniałe doświadczenie. 

Brazylijska Federacja - CBH zaprosiła mnie do wzięcia udziału w nowym projekcie, stworzonym z myślą o przyszłych startach. Czuję, że jest to odpowiedni moment by powrócić do reprezentowania mojego ojczystego kraju. Chcę wciąż się rozwijać, pracując z młodymi, obiecującymi końmi oraz nowymi właścicielami, którzy wspierają mnie w tej decyzji. 

Jestem dumny z powrotu!

 

Cassio Rivetti przyszedł na świat 36 lat temu w brazylijskim Sao Paulo. Na arenie sportowej zadebiutował w 2003 roku. Obecnie stacjonuje w Belgii, niedaleko Brukseli, a jego największym sukcesem było 8. miejsce wywalczone w 2014 roku podczas Światowych Igrzysk Jeździeckich w Caen. W czerwcu 2016 roku Cassio wraz z drużyną sięgnął po zwycięstwo w konkursie Pucharu Narodów CSIO5* Sopot. Ostatnim startem w barwach ukraińskich był występ w Rio de Janeiro, który jednak zakończył się niepowodzeniem. 

 

 

źródło: cassiorivetti.com, fot. Herve Bonnaud/FEI

 

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram