Tragiczny wypadek podczas HITS Saugerties

Data publikacji: 2016-09-01
Wypadek

 

31 sierpnia podczas zawodów HITS Saugerties (USA) doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie organizatorów: Z ogromnym smutkiem informujemy społeczność jeździecką o wypadku, do którego doszło 31 sierpnia podczas zawodów HITS-on-the-Hudson w Saugerties. W jego wyniku śmierć poniosła młoda i utalentowana zawodniczka, startująca w konkursie z przeszkodami o wysokości 1 metra - na arenie Jumper Ring 1. HITS wyraża najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny zawodniczki oraz całego środowiska, które zostało dotkniętę tę straszną stratą. 

W komunikacie nie podano nazwiska zawodniczki, ale jak podaje portal Chronofhorse jest to 22-letnia Rebecca Weissbard, dosiadająca w czasie tragedii konia Remember Me. Mimo młodego wieku amazonka miała już na koncie starty w znacznie trudniejszych konkursach, z powodzeniem występowała w konkursach do 130 cm. 

 

 

 

To już kolejny śmiertelny wypadek młodego jeźdźca w tym roku. Tak jak przy poprzednich społeczność jeździecka z całego świata postanowiła wyrazić swój szacunek dla zawodniczki publikując posty z hasztagiem #rideforrebecca. W imieniu redakcji składamy rodzinie serdeczne wyrazy współczucia. 

Niestety jeździectwo jest sportem nie tylko pięknym, ale również szalenie niebezpiecznym.

 

 

 

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram