IO Rio 2016: Osiem drużyn skokowych powalczy o medale!

Data publikacji: 2016-08-17
Maikel van der Vleuten & Verdi fot. Arnd Bronkhorst/FEI
Maikel van der Vleuten (NED) & Verdi, fot. Arnd Bronkhorst/FEI

 

Dziś o 15.00 (czasu polskiego) w Rio de Janeiro rozpocznie się finałowy konkurs drużynowy w skokach przez przeszkody, który jednocześnie będzie trzecim konkursem kwalifikacyjnym klasyfikacji indywidualnej. Po jego zakończeniu poznamy medalowe ekipy IO Rio 2016. Wcześniej poznaliśmy już medalistów dwóch innych konkurencji jeździeckich - WKKW i ujeżdżenia

W dniu dzisiejszym na parkurze zobaczymy 50 par. Prawo startu w II nawrocie konkursu drużynowego uzyskało 8 ekip: USA, Holandia, Niemcy, Brazylia (cała czwórka zachowała czyste konto), Francja (1 pkt), Kanada (4 pkt) oraz Szwecja i Szwajcaria (po 8 pkt). Na pewno swoimi występami w Rio mogą być rozczarowani Brytyjczycy - złoci medaliści IO Londyn 2012, którzy nie zdołali awansować do II nawrotu. 

Na czele klasyfikacji indywidualnej znajduje się 11 zawodników, którzy zajmują pierwsze miejsce ex equo. 25 najlepszych (wyłonionych po trzech kwalifikacjach) wystąpi w finale. W nim "wszystko zacznie się od nowa", ponieważ dotychczas zgromadzone punkty zostaną wyzerowane. Szansę na obronę tytułu ma więc wciąż Szwajcar - Steve Guerdat na wspaniałym Nino de Buissonets.

 

TRANSMISJA

  • 14.55 Rio 3 - online TUTAJ
  • 16.35 TVP Sport

 

Listy startowe

 

Kent Farrington (USA) - jeden z 11 zawodników, którzy po dwóch kwalifikacjach zachowali czyste konto
fot. Richard Juilliart/FEI