IO Rio 2016: WKKW - zmiana liderów po krosie

Data publikacji: 2016-08-08
 Michael Jung & Sam FBW, fot. FEI/Richard Juilliart
 Michael Jung & Sam FBW, fot. FEI/Richard Juilliart

Olimpijski kros przyniósł wiele zmian zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej. Trasa składająca się z 33 przeszkód (45 skoków) sprawiła dużo kłopotów nawet bardzo doświadczonym jeźdźcom. Problemy miała m.in. aktualna Mistrzyni Świata - Sandra Auffarth oraz prowadzący po ujeżdżeniu - William Fox-Pitt. Krosu, z powodu upadku z koniem nie ukończył niestety reprezentant Polski - Paweł Spisak na Banderasie. Oficjalny komunikat nt stanu zdrowia zawodnika i konia TUTAJ.

Christopher Burton (AUS) & Santano II

Na czele klasyfikacji drużynowej znajduje się w tej chwili Australia.W klasyfikacji indywidualnej prowadzi reprezentant tego kraju - Christopher Burton na Santano II, drugi jest Michael Jung (GER) na Sam FBW, a trzeci Astier Nicolas (FRA) dosiadający konia Piaf De B'Neville. Wymienieni zawodnicy jako jedyni ukończyli kros bez błędów na przeszkodach i w normie czasu. Łącznie na metę dotarło tylko 47 z 65 startujących jeźdźców.

We wtorek (9.08) ostatnia z prób - skoki. Wcześniej konie, które ukończyły kros przejdą jeszcze inspekcję weterynaryjną.