WKKW wraca do Walewic!

Data publikacji: 2016-06-29
CNC Walewice 2016 fot. Oliwia Chmielewska
fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl

 

Stadnina Koni Walewice przez lata była znana nie tylko jako ośrodek hodowli koni, ale również orgaizator zawodów jeździeckich w konkurencji WKKW. Jeszcze kilka lat temu regularnie odbywały się tutaj imprezy najwyższej rangi takie jak Finał Pucharu Polski.

W 2016 roku zawody WKKW wracają do Walewic po 5-letniej przerwie! Do udziału w zawodach krajowych, rozgrywanych w ramach Otwartej Ligi Mazowsza WKKW i zaplanowanych na pierwszy weekend lipca (2-3.07) zgłosiło się ponad 80 zawodników. Będą oni rywalizować w klasach od LL do CNC1*. Na listach startowych odnajdziemy nazwiska czołowych polskich WKKWistów. Chęć startu w Walewicach wyrazili m.in. Łukasz Kaźmierczak - medalista MP, zwycięzca CLAAS Eventing Tour 2015/2016, Mariusz Kleniuk - srebrny medalista MP 2015, zakwalifikowany do ME 2017, czy uczestniczka MŚ i złota medalistka MPMJ 2007 - Marta Dziak-Gierlicz

Organizatorzy przewidzieli także atrakcje dla publiczności. W czasie trwania zawodów będzie można m.in. zwiedzić okazały pałac, w którym obecnie mieści się biuro stadniny, a kiedyś bywał tu nawet sam Napoleon Bonaparte. 

 

fot. materiały prasowe

 

 

fot. materiały prasowe

 

 

 Powiązane linki:

 

Jak dojechać?