Lista zawodników, Glock Horse & Stars Villach 16-19.06.2016

Data publikacji: 2016-06-15
Daniel Deusser & Pironella fot. Oliwia Chmielewska
 Daniel Deusser & Pironella - jedna z par tegorocznej edycji Horses & Star, fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl

 

Od 16 do 19 czerwca w malowniczo położonym ośrodku Glock Horse Performance Center w austriackim Villach rozegrane zostaną międzynarodowe zawody skokowe - Horses & Stars. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście prestiżowe, pięciogwiazdkowe zawody CSI5*, ale to nie jedyne wydarzenie jakie zaplanowano na nadchodzący weekend. Organizatorzy umożliwili start także mniej doświadczonym zawodnikom i koniom wpisując do programu  zawody CSIYH1* (zawody dla młodych koni), CSIAm (zawody amatorskie) oraz CSI2* (dla zawodników z mniej doświadczonymi końmi oraz tych którzy plasują się dalej w Longines Ranking). 

Jak przystało na nazwę zawodów, do udziału w CSI5* zgłosili się jeźdźcy ze światowej czołówki. Co więcej przywiozą oni do Austrii swoje najlepsze konie! I tak od czwartku do niedzieli o kolejne punkty rankingowe i atrakcyjne nagrody finansowe będą walczyć m.in.: zdobywcy złotego i srebrnego medalu IO Londyn 2012 - Steve Guerdat & Nino de Buissonets oraz Gerco Schroder & Glock's London. Obok nich będą rywalizować zawodnicy, którzy w minionych tygodniach startowali w Polsce - Jerome Guery (CSI4* Poznań i CSIO5* Sopot) czy Nicola Philippaerts (CSIO5* Sopot). Na liście zgłoszeń widnieje jeszcze sporo znakomitości, wśród nich m.in. Edwina Tops-Alexander, Gregory Wtahelet czy John Whitaker

W Villach nie zabraknie polskich akcentów. Do udziału w zawodach CSI2* zgłosiła się reprezentantka Polski - Paulina Koza, która zabrała do Austrii swojego podstawowego konia - Banjo Boy, a w  gronie koni startujących w CSI5* zobaczymy m.in. Stakorado, znanego ze startów w Polsce (Michał Kaźmierczak). 

 

Przydatne linki: