Dubai World Cup 2016 dla California Chrome!

Data publikacji: 2016-03-27
Dubai World Cup 2016 fot. Zuzanna Zajbt

 

Świat wyścigów konnych to wielkie pieniądze. Dowodem na to są nie tylko oszałamiające kwoty padające na aukcjach roczniaków, czy wyśrubowane ceny stanówek, ale przede wszystkim pule nagród, jakimi dotowane są najbardziej prestiżowe gonitwy. 

W sobotę, 26 marca w Dubaju odbyła się najwyżej dotowana gonitwa na świecie - Dubai World Cup, której pula nagród to 10 mln $. Na cały mityng Dubai World Cup 2016 składało się w tym roku 9 wyścigów: sześć grupy 1 i trzy grupy 2, a łączna pula nagród wyniosła aż 30 mln $!

Zwycięzcą tegorocznego Dubai World Cup został kasztanowaty ogier amerykańskiej hodowli California Chrome (Lucky Pulpit (USA) - Love the Chase (USA) by Not For Love (USA)). Pięciolatek ma już na swoim koncie zwycięstwa w Kentucky Derby i Preakness Stakes, a w ubiegłorocznej edycji DWC był drugi za Prince Bishop (IRE). Trenowany przez Arta Shermana, a dosiadany przez Victora Espinozę, California Chrome wygrał pewnie, o 3,75 długości, mimo... mocno zsuniętego siodła. Koń okazał się być prawdziwym sportowcem, zachowując spokój w niecodziennej sytuacji.

Za wygraną właściciele zainkasowali 6 mln dolarów, dzięki temu California Chrome stał się najlepiej zarabiającym koniem w historii amerykańskich wyścigów, z łączną sumą 12,5 mln dolarów na koncie.

 

 

 

Klasowy California Chrome sięgnął po zwycięstwo w Dubai World Cup 2016, nawet pomimo zsuniętego siodła!

 

 

 

 


 Zuzanna Zajbt, fot. Pola Gałczyńska

 

Autorką relacji jest
Zuzanna Zajbt, z wykształcenia zootechnik, fotograficznie od zawsze związana z tematyką wyścigów konnych i koni arabskich. Zawodniczka i trenerka rajdów długodystansowych. 

Więcej zdjęć znajdziecie na oficjalnym fanpage autorki TUTAJ 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram