Finały PŚ 2015/2016 Goeteborg: Trójka Polaków powalczy w Szwecji!

Data publikacji: 2016-03-24
Jarosław Skrzyczyński & Ares fot. Beata Wieczorkowska
fot. Beata Wieczorkowska

 

Już w najbliższych dniach (24-28 marca) w szwedzkim Goetheborgu rozegrane zostaną finały Pucharu Świata w dwóch konkurencjach jeździeckich - skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu. W obu, obok zawodników ze światowej czołówki, wystąpią reprezentanci Polski!

I tak w finale skokowym, w ramach którego rozegrane zostaną trzy konkursy (w piątek, sobotę i poniedziałek) zobaczymy Jarosława Skrzyczyńskiego i Michała Kaźmierczaka, natomiast w ujeżdżeniowym - Beatę Stremler (konkursy w piątek i niedzielę). Skoczkowie wywalczyli prawo startu podczas Finału Ligi Europy Centralnej, podczas Cavaliady Warszawa 2016, natomiast nasza najlepsza w tej chwili dresażystka otrzymała zaproszenie od organizatorów. 

 

Michał Kaźmierczak & Que Pasa, fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl

 

Pierwsze występy na parkurze w Goetheborgu mają już za sobą nasi skoczkowie. Obaj wystartowali dziś w konkursach dodatkowych. Jarosław Skrzyczyński na koniu Ares był najlepszy w konkursie otwarcia, 140 cm, a Michał Kaźmierczak na Woody był 7. w konkursie nr 2 (również 140 cm). 

 

Beata Stremler & Rubicon D - po przeglądzie, fot PZJ

 

Jutro jako pierwsza wystartuje Beata Stremler na Rubicon D. Start Polki zaplanowano na 13.20, a wyniki "na żywo" można będzie śledzić TUTAJ. W wieczornym I półfinale PŚ w skokach jako pierwszy z Polaków, z 13 numerem startowym, pojedzie Michał Kaźmierczak na Que Pasa. Jarosław Skrzyczyńki i Crazy Quick pojawią się na parkurze jako 29. para konkursu. 

 

Przydatne linki:

 

 

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram