Finały PŚ 2015/2016 Goeteborg: Finał ujeżdżeniowy bez największych gwiazd!

Data publikacji: 2016-03-17
Charlotte Dujardin & Valegro fot. Dirk Caremans
 Charlotte Dujardin & Valegro - po zwycięstwie w Finale PŚ w Las Vegas (2015r.), fot. Dirk Caremans/FEI

 

W przyszłym tygodniu (23-27.03) w Goetheborgu będą rozgrywane finały Pucharu Świata w ujeżdżeniu i skokach. Niestety zwłaszcza kibice tej pierwszej konkurencji mogą być zawiedzeni. Do Szwecji, z przyczyny losowych nie przyjadą faworyci: Charlotte Dujardin (GBR), Edward Gal (NED) i Isabell Werth (GER). O powodach absencji tych utytułowanych zawodników piszemy poniżej.

Zwyciężczyni Finału PŚ 2013/14 i 2014/15 - Charlotte Dujardin miała w Szwecji wystartować na ogierze Uthopia, ponieważ zgodnie z planem przygotowań olimpijskich, Valegro ma startować dopiero od kwietnia. Niestety okazało się, że właściciele Uthopii nie mogą dojść do porozumienia i w efekcie zawodniczka nie wystartuje w finale. 

Z przyczyn zdrowotnych w Goetheborgu nie będą mogli walczyć ponadto: drugi w 2015 roku Edward Gal i aktualna liderka PŚ - Isabell Werth. Holender kilka dni temu spadł z jednego ze swoich młodych koni, przez co nie tylko nie wystartował w Den Bosch, ale musiał się również wycofać ze startu w Finale PŚ. Powodem nieobecności Isabell Werth jest natomiast kontuzja jej konia.