Sprzedaż ogiera Uthopia sfinalizowana!

Data publikacji: 2016-06-28
Carl Hester & Uthopia

 

Kiedy pod koniec marca Charlotte Dujardin nie wystartowała w Finale Pucharu Świata w Goeteborgu, niejako "przy okazji" świat dowiedział się o konflikcie właścicieli ogiera Uthopia, na którym zawodniczka miała startować. Okazało się, że sprawa jest na tyle poważna, że ogier trafił na aukcję.

27 maja zakończyła się licytacja. Ogiera sprzedano za 165 000 £, czyli ok. 900 tys. zł., jednak dom aukcyjny Wilsons Auctions nie podał nazwiska nabywcy. Kilka dni temu poinformowano jednak, że na konto wpłynęła już kwota należności za og. Uthopia, a dziś Carl Hester oficjalnie potwierdził, że koń pozostanie w jego stajni! Nowi właściciele chcą jednak pozostać anonimowi. 

 

 

Apologies for the long wait, but it has been worth it. I can now confirm that Uthopia has been secured and will stay at...

Opublikowany przez Carl Hester na 28 czerwca 2016

 

 

Uthopia (Metall x Inspekteur) to 15-letni ogier KWPN, uznany m.in. w Związku Hanowerskim oraz KWPN. Startując pod Carlem Hesterem Uthopia zdobył medale na najważniejszych imprezach międzynarodowych takich jak ME Rotterdam 2011, IO Londyn 2012 i ME Herning 2013.

 

Carl Hester & Uthopia, IO Londyn 2012