Snow Polo World Cup St Moritz 2016

Data publikacji: 2015-12-19
Snow Polo World Cup 2015 St Moritz fot. Andy Mettler

 

W ostatni weekend stycznia 2016 na pokrytym grubą wartswą śniegu, zamarazniętym jeziorze w St Moritz (Szwajcaria) zostanie rozegrany prestiżowy turniej polo - Snow Polo St Moritz World Cup

Do rywalizacji o trofeum przystąpią cztery drużyny: Team Cartier (Anglia), Team Maserati (Włochy), Team Perrier-Jouët (Szwajcaria), Team Badrutt’s Palace Hotel (USA). Od 2013 roku niezwyciężony jest Team Cartier. 

 

 

 

Polo na lodzie - jak to się robi?

Turniej w St Moritz to najbardziej prestiżowe zawody polo rozgrywane na śniegu, których historia sięga 1985 roku (więcej pisaliśmy o niej tutaj). Areną zmagań jest tafla zamarzniętego jeziora, usytuowanego na wysokości ok. 1850 m.n.p.m. Niezwykłe położenie, gwarantuje że powstająca warstwa lodu ma grubość pozwalającą na bezpieczną organizację tak dużej imprezy.

Zanim ekipy techniczne przystąpią do montażu infrastruktury, niezbędnej do rozegrania turnieju, warstwa lodu jest starannie kontrolowana. Specjaliści obserwują proces zamarzania jeziora i mierzą grubość powstającej tafli. W tym roku organizatorzy przewidują, że osiągnie ona pożądane parametry na początku stycznia i właśnie wtedy rozpoczną się wielkie przygotowania. 

 

Widzowie

A jest co przygotowywać. Rokrocznie turniej śledzi na żywo nawet 10-15 000 widzów. Wstęp na teren jeziora, poza strefami VIP, jest bezpłatny. Z myślą o publiczności organizatorzy tworzą nie tylko trybuny, ale również otwartą strefę "polo plaza", w której odwiedzający mają okazję spróbować specjałów lokalnych restauracji. 

Gdzie oglądać?

W 2016 roku po raz pierwszy cały turniej Snow Polo St Moritz World Cup będzie transmitowany "na żywo", za pośrednictwem witryny Chukker TV.

Sponsorzy

Polo to jeden z najdroższych sportów na świecie. Turnieje często goszczą w najbardziej prestiżowych lokalizacjach, a w trakcie każdego meczu zawodnicy dosiadają nawet kilku koni. Nic więc dziwnego, że partnerami turniejów są przede wszystkim marki luksusowe takie jak Cartier, Maserati czy Perrier

 

 

 

Powiązane linki:

 

 

fot. Andy Mettler/swiss-image.ch

 

Inspiracje

Facebook

Instagram