Silesia Equestrian 2015: Niezbędnik kibica

Data publikacji: 2015-08-20
Silesia Equestrian 2015 niezbędnik

 

Za tydzień na terenie KJ Osadkowski w Jakubowicach rozpocznie się dwutygodniowy tour międzynarodowych zawodów skokowych - Silesia Equestrian 2015. Organizatorzy zadbali nie tylko o zawodników i konie, ale przewidzieli również wiele, także pozasportowych atrakcji dla publiczności.

Zapraszamy do naszego "niezbędnika kibica", w którym umieściliśmy najważniejsze informacje na temat tego ciekawego wydarzenia. 

 

Miejsce

KJ Osadkowski, Jakubowice 36, 46-113 Wilków

 

Mapa dojazdu

 

 

Mapa Silesia Equestrian 2015

 

Zawodnicy

Do udziału w Silesia Equestrian 2015 zgłosiło się ponad 150 zawodników, reprezentujących 19 krajów. Wśród nich znaleźli się m.in. medaliści Mistrzostw Polski 2015 - Jarosław Skrzyczyński, Łukasz Koza i Maksymilian Wechta. Nie zabraknie utytułowanych zawodników zagranicznych, swój przyjazd potwierdził już m.in. czołowy zawodnik Ligi Europy Centralnej - Kristaps Neretnieks

Więcej o zgłoszonych zawodnikach piszemy tutaj

 

W Jakubowicach wystartuje m.in. aktualny Mistrz Polski - Jarosław Skrzyczyński

 

Listy startowe i wyniki

Wyniki rywalizacji będzie można śledzić "na żywo", za pośrednictwem portalu zawodykonne.com

 

Dla publiczności

Wstęp na zawody jest całkowicie bezpłatny. Specjalnie z myślą o rodzinach z małymi dziećmi, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji (piszemy o nich niżej) oraz strefę Kids Zone.

 

Program sportowy

Silesia Equestrian 2015 to tour międzynarodowych zawodów skokowych. W ciągu dwóch weekendów zostaną rozegrane zawody CSI3*, CSI1* oraz dla młodych zawodników CSIU25 oraz CSIJ. W programie znalazło się aż osiem konkursów zaliczanych do rankingu światowego (Longines Ranking)!

Dodatkowo w ramach pierwszego konkursu Grand Prix, zaplanowanego na niedzielę 30 sierpnia, wyłonieni zostaną najlepsi zawodnicy drugiej edycji Jeździeckiego Grand Prix Wolnej Polski.

 

Program dodatkowy

Organizatorzy Silesia Equestrian 2015 przygotowali bardzo bogaty program atrakcji dodatkowych i tak w kolejnych dniach odbędą się:

28 sierpnia, piątek

  • Pożegnanie wakacji, prowadzący Maciej Florek "Gleba", zwycięzca pierwszej edycji You Can Dance. W programie m.in. pony games, quiz dla dzieci i pokazy wschodnich sztuk walki.

29 sierpnia, sobota

  • 14.00 Pokaz psów pasterskich, rasy border collie
  • 19.00 Pokaz powożenia w wykonaniu Wicemistrza Świata 2010, Bartłomieja Kwiatka
  • 21.00 Jazz Dream Night - koncert jazzowy i degustacja win na pałacowym tarasie

 

 

5.09 sierpnia, sobota

  • Największa głowa konia - Maciek Florek "Gleba" zaprasza do współtworzenia do ułożenia "wielkiego obrazka"
  • 18.20 Ukrainian Cossaks Horse Show, zapierający dech w piersiach pokaz ukraińskiej grupy kaskaderskiej wystepujących na największych i najbardziej prestiżowych zawodach jeździeckich na świecie (m.in. w londyńskiej hali Olympia)

Szczegółowy program pokazów

 

Transmisje

Zawody będą transmitowane za pośrednictwem portalu swiatkoni.pl. Dodatkowo konkurs Grand Prix, będący finałem Jeździeckiego Grand Prix Wolnej Polski (30 września) zostanie pokazany także w telewizji - TVP Sport i TVP1.

 

Powiązane linki:

 

źródło: materiały prasowe, fot. Oliwia Chmielewska

 

Inspiracje

Facebook

Instagram