Mistrzostwa Polski w Skokach Przez Przeszkody 2015: Podsumowanie

Data publikacji: 2015-07-05
Jarosław Skrzyczyński & Crazy Quick

W dniach 2-4 lipca na terenie ośrodka jeździeckiego Sielanka Warka rozegrano Mistrzostwa Polski w Skokach Przez Przeszkody. O medale walczyli zawodnicy czterech konkurencji wiekowych - seniorzy, młodzi jeźdźcy, juniorzy oraz dzieci (rywalizujące w Pucharze Polski).

Seniorzy

Do rywalizacji o medal w kategorii seniorów przystąpiło 25 zawodników. Do Warki przyjechali wszyscy ubiegłoroczni medaliści - Jarosław Skrzyczyński, Grzegorz Psiuk i Piotr Morsztyn

Prowadzenie po pierwszym półfinale objął i nie oddał go do końca - Jarosław Skrzyczyński, który przez pierwsze dwa dni punktował na swoim młodym koniu - Inferno. Dzięki temu zawodnik w trudnym finale mógł skorzystać ze swojego podstawowego konia - Crazy Quick, który w sobotę skakał wyśmienicie. Nowy-stary mistrz nie zrobił przez trzy dni żadnej zrzutki i ukończył mistrzostwa z doskonałym wynikiem 0 pkt karnych.

Drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Łukasz Koza startujący na Chito Blue. Reprezentant KJ Trachy Gliwice świetnie zaprezentował się w finale robiąc tylko jedną zrzutkę.

Tytuł II Wicemistrza Polski zdobył 22-letni, debiutujący w tym roku w kategorii seniorów, Maksymilian Wechta. Reprezentant KJ Wechta startował na dwóch koniach - Coriano's Ass oraz London 32. Pierwszego dnia, punktował na Coriano's Ass, drugiego i trzeciego na Londonie.

Maksymilian Wechta & London

Podium MP Seniorów - od lewej Łukasz Koza, Jarosław Skrzyczyński i Maksymilian Wechta

Młodzi Jeźdźcy

Obsada Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców była  w tym roku skromna, ale emocji nie zabrakło. Przed finałem, z zerowym kontem, prowadził junior, Andrzej Opłatek startujący na dwóch koniach Poli Loli i El Camp. Z wynikiem zaledwie 0,99 pkt gorszym, drugie miejsce zajmował Krzysztof Okła. I to właśnie reprezentant KKJ Kielce okazał się najlepszy w swojej kategorii wiekowej. Drugie miejsce zajęła Weronika Wilska (M Carano, Ares), a trzecie Andrzej Opłatek.

Juniorzy

Najliczniejszą obsadę miały w tym roku mistrzostwa polski w kategorii juniorów. Do walki o medale przystąpiło aż 38 zawodników. W dwunawrotowym finale medal straciła dotychczasowa liderka - Dajana Pawlicka. Zawodniczka klubu Agro-Handel Śrem zrobiła trzy zrzutki i spadła z pierwszego na czwarte miejsce. Mistrzynią Polski 2015 została Joanna Marciniak, srebrny medal wywalczyła Agnieszka Cecuga, a brązowy Adam Grzegorzewski.