TWK Służewiec 2022: Ogier Ewest zwycięzcą biegu o Nagrodę Janowa

Data publikacji: 2022-06-29
Kamil Grzybowski & Ewest, fot TWK Służewiec
Kamil Grzybowski & Ewest (Westim x Gafal)


Pierwsze w tym sezonie gonitwy płotowe zakończyły się zwycięstwami faworytów, czyli 5-letniej klaczy Domina (Jukebox Jury – Diamond Lady/Lord of England) i 6-letniego ogiera Noble Eagle (October – Nowa Nadzieja/Jape), jednak co ciekawe, w obu tych biegach – odpowiednio o Nagrodę Bojgarda i Nagrodę Hubala – w siodle znalazł się Rostislav Benš. W niedzielnej gonitwie uczniowskiej zwycięstwo odnieśli Temur Kumarbek Uulu & 3-letni ogier Kyrios (Epaulette – Nelly Sarsfield/Raven's Pass), a tego samego dnia swoją wygraną świętowała też Daria Pantchev, która wraz z 3-letnim ogierem Empire Of The Sun (Whitecliffsofdover – Endorphin/Whipper) triumfowała w kolejnej odsłonie gonitwy z cyklu Women Power Series. W biegu o Nagrodę Ofira najlepszy wynik uzyskali  Konrad Mazur & 9-letni ogier Salam Al Khalediah (Nashwan Al Khalidiah – Quesche du Paon/Akbar), natomiast w wyścigu o Nagrodę Janowa (Przychówku), będącym głównym sprawdzianem przed Derby, jako pierwsi do mety dobiegli Kamil Grzybowski & 4-letni ogier Ewest (Westim – Elsana/Gafal). Poniżej można znaleźć podsumowanie kolejnego weekendu wyścigowego (
25-26 czerwca, 16. i 17. dzień wyścigowy) na Torze Wyścigów Konnych Służewiec (ul. Puławska 266, 02-684 Warszawa).


Przebieg gonitwy o Nagrodę Bojgarda



DZIEŃ I, sobota | 16. dzień wyścigowy 


Gonitwa nr 1, Nagroda Bojgarda 

(3000 m, gonitwa płotowa międzynarodowa dla 4-letnich i starszych koni, które nie biegały w gonitwach płotowych i przeszkodowych)

1. Domina (GER) & k. dż. Rostislav Benš (67.0)

2. Killing me softly (FR) & k. dż. Karolina Kamińska (64.0)

3. Khamsin Rmp (GB) & u. Tomasz Pastuszka (66.0)

Gonitwa nr 2, Nagroda Hubala  

(3000 m, gonitwa płotowa międzynarodowa dla 4-letnich i starszych koni) 

1. Noble Eagle & k. dż. Rostislav Benš (71.5)

2. Błękitna Laguna & pr. dż. Ulan Kozhomkulov (64.0)

3. Artysta & pr. dż. Joanna Balcerska (68.0)

Gonitwa nr 3 

(1200 m, gonitwa dla 2-letnich koni II grupy, które nie biegały)

1. Doppio (IRE)& dż. Sanzhar Abaev (56.0)

2. Fierce Eagle (IRE) & dż. Anton Turgaev (56.0)

3. Perlios & dż. Kamil Grzybowski (56.0)

Gonitwa nr 4 

(2000 m, gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy hodowli krajowej wpisanych do Polskiej Księgi Stadnej Koni Arabskich Czystej Krwi) 

1. El Nadira & dż. Sanzhar Abaev (56.0)

2. Klif & dż. Aleksander Reznikov (58.0)

3. Proza & dż. Wiaczesław Szymczuk (56.0)



Domina (Jukebox Jury x Lord of England)



Gonitwa nr 5 

(1600 m, gonitwa handikapowa III grupy dla 4-letnich i starszych koni, wagi według handikapu generalnego)

1. Muminek & dż. Dastan Sabatbekov (56.5)

2. Power Spirit (GB) & (-4) Nikola Cyrkler (50.0)

3. Monte Carlo (FR) & dż. Anton Turgaev (64.0)

Gonitwa nr 6 

(2000 m, gonitwa dla 4-letnich i starszych koni wyłącznie III grupy, które od 1 stycznia 2022 roku nie wygrały sumy nagród 1000 zł)

1. Edgar (UKR) & dż. Aleksander Reznikov (60.0)

2. Showmeyourheaven (IRE) & dż. Dmitry Petryakov (60.0)

3. Sileroy & dż. Joanna Wyrzyk (60.0)

Gonitwa nr 7 

(1600 m, gonitwa dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej wyłącznie III grupy, które od 1 stycznia 2022 roku nie wygrały sumy nagród 1000 zł) 

1. Medan (FR) & dż. Dastan Sabatbekov (57.0)

2. Zhaker Muscat (SI) & dż. Anton Turgaev (59.0)

3. Asrar Al Khalediah (FR) & (-4) Wiktoria Żaczek (56.0)

Gonitwa nr 8

(1300 m, gonitwa dla 3-letnich koni III grupy) 

1. Caro Giorgio (GB) & k. dż. Artur Klochynskyi (62.0)

2. Chou Pet & k. dż. Bolot Kalysbek Uulu (62.0)

3. Signor Cava (FR) & dż. Dastan Sabatbekov (59.0)


Wyścig o Nagrodę Hubala  



DZIEŃ II, niedziela | 17. dzień wyścigowy 

Gonitwa nr 1 

(1000 m, gonitwa dla 2-letnich koni II grupy, które nie biegały) 

1. Marigold Blossom (IRE) & dż. Sanzhar Abaev (55.0)

2. Drink Life & dż. Dastan Sabatbekov (55.0)

3. Thetis & dż. Konrad Mazur (56.0)

Gonitwa nr 2, Nagroda Janowa (Przychówku) – kat. A

(2600 m, gonitwa dla 4-letnich ogierów i klaczy czystej krwi arabskiej hodowli krajowej wpisanych do Polskiej Księgi Stadnej Koni Arabskich Czystej Krwi) 

1. Ewest & dż. Kamil Grzybowski (59.0)

2. Almared& dż. Stefano Mura (59.0)

3. Oficer & dż. Anton Turgaev (59.0)

Gonitwa nr 3, Gonitwa uczniowska 

(1600 m, gonitwa dla 3-letnich koni wyłącznie III grupy, koni dosiadają wyłącznie uczniowie – jeźdźcy, którzy nie wygrali 25 gonitw) 

1. Kyrios (IRE)& (-1) Temur Kumarbek Uulu (58.0)

2. I'Pipo 7 st.u. Kumushbek Dogdurbek Uulu (59.0)

3. Katana Max (GB) & (-1) Magdalena Kierzkowska (56.0)

Gonitwa nr 4, Women Power Series 

(1800 m, gonitwa dla 3-letnich koni III grupy, koni dosiadają wyłącznie amazonki, wszystkie amazonki dosiadają koni bez bata) 

1. Empire Of The Sun & (-1) Daria Pantchev (58.0)

2. Mary Blueberry7 dż. Joanna Wyrzyk (57.0)

3. La Vie & (-4) Joanna Rychlak (55.0)


Daria Pantchev & Empire Of The Sun (Whitecliffsofdover x Whipper)



Gonitwa nr 5, Nagroda Ofira  

(2000 m, gonitwa międzynarodowa dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej) 

1. Salam Al Khalediah (FR) & dż. Konrad Mazur (62.0)

2. Rasmy Al Khalediah (FR) & dż. Anton Turgaev (62.0)

3. Wasma Al Khalediah (FR) & k. dż. Bolot Kalysbek Uulu (62.0)

Gonitwa nr 6

(1200 m, gonitwa dla 2-letnich klaczy II grupy, które nie biegały)

1. Gandia (IRE) & dż. Sanzhar Abaev (56.0)

2. Renoma (IRE) & dż. Dastan Sabatbekov (56.0)

3. Piosenka & dż. Aleksander Kabardov (56.0)

Gonitwa nr 7 

(2000 m, gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy hodowli krajowej wpisanych do Polskiej Księgi Stadnej Koni Arabskich Czystej Krwi) 

1. Dorian & dż. Aleksander Reznikov (58.0)

2. Zalabar& dż. Dastan Sabatbekov (58.0)

3. Erudyt & u. Sanzhar Altynbekov (58.0)

Gonitwa nr 8

(2200 m, gonitwa dla 4-letnich i starszych koni III grupy)

1. Luaithrion (GB) & dż. Kamil Grzybowski (60.0)

2. Delos& dż. Aleksander Reznikov (61.0)

3. Bint Marshal (FR) & dż. S.Abaev (58.0)


Gonitwa nr 9

(2200 m, gonitwa dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej III grupy)

1. Bashar ibn Sayf (DE) & dż. Dastan Sabatbekov (60.0)

2. Machir JR & (-1) Ireneusz Wójcik (58.0)

3. Hermes d'Etiolles (FR) & (-1) Daria Pantchev (61.0)



tekst i opracowanie: equista.pl, fot. TWK Służewiec