Igrzyska Azjatyckie przełożone na przyszły rok

Data publikacji: 2022-05-11
Plakat XIX Igrzysk Azjatyckich, fot. Olympic Council of Asia
Plakat XIX Igrzysk Azjatyckich Przygotowania całej infrastruktury zakończono w kwietniu tego roku, jednak pomimo tego Olimpijska Rada Azji (Olympic Council of Asia) właśnie ogłosiła decyzję o  przeniesieniu terminu rozegrania XIX Igrzysk Azjatyckich na 2023 r. Co jest powodem takiego postanowienia? 


Zapowiedź XIX Igrzysk AzjatyckichTegoroczna odsłona Igrzysk Azjatyckich miała odbyć się w dniach 10-25 września 2022 r. w Hangzhou (Chiny), ale organizator zdecydował się przenieść zawody na przyszły rok ze względu na falę zachorowań na COVID-19 w pobliskim Szanghaju (miasta dzielą zaledwie dwie godziny drogi). Sytuacja jest naprawdę trudna, a obowiązujące obostrzenia cały czas są bardzo surowe. Nowy termin zmagań zostanie ogłoszony już wkrótce. 


Poprzednia odsłona Igrzysk Azjatyckich została rozegrana w 2018 r. w Dżakarcie, a program zmagań w jeździectwie objął konkursy w 6 konkurencjach, w których łącznie wystartowało 138 zawodników z 22 państw. WKKW-ista Yoshiaki Oiwa (JPN) zdobył wówczas podwójne złoto, wygrywając zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej. Ekipa Japonii triumfowała też w dresażu, za to złoto indywidualne wywalczyła Jacqueline Wing Ying Siu (HKG). W przypadku skoków najlepsza okazała się ekipa Arabii Saudyjskiej, a złoty medal otrzymał Ali Al Khorafi (KUW)tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Olympic Council of Asia