TWK Służewiec 2021: Ogier Dragon znów w formie

Data publikacji: 2021-10-05
Sanzhar Abaev & Dragon (Dahess x Nonius), fot. TWK Służewiec
Sanzhar Abaev & Dragon (Dahess x Nonius)



Największą sensacją tego weekendu wyścigowego (2-3 października, 39. i 40. dzień wyścigowy) na Torze Wyścigów Konnych Służewiec (ul. Puławska 266, 02-684 Warszawa) okazała się ponowna wygrana 6-letniego Dragona (Dahess – Djaima/Nonius) w biegu o Nagrodę Michałowa! Ogier – trenowany przez Macieja Janikowskiego i wyhodowany oraz należący do Zbigniewa Górskiego – niedawno zaprezentował dość nieudany występ w gonitwie o Nagrodę Europy, jednak teraz udowodnił swoją wielkość. Dragon & Sanzhar Abaev w pięknym stylu pokonali pozostałe pary, co miało szczególne znaczenie dla samego jeźdźca, dla którego była to już 50. wygrana w tym sezonie. Gratulujemy! Poniżej można zobaczyć wyniki wszystkich gonitw.


Sanzhar Abaev już po wręczeniu trofeum 



DZIEŃ I, sobota

Gonitwa nr 1, Nagroda Demony 

(2000 m, gonitwa dla 3-letnich i starszych klaczy II grupy hodowli krajowej wpisanych do Polskiej Księgi Stadnej Koni Pełnej Krwi Angielskiej) 

1. Frantic & dż. Sergey Vasyutov (60.0)

2. I Belive in Angels & (-1) Konrad Mazur (59.0)

3. Faith & dż. Sanzhar Abaev (55.0)

Gonitwa nr 2, Nagroda Druida

(2000 m, gonitwa handikapowa I grupy dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej)

1. Apollo Del Sol (FR) & dż. Sanzhar Abaev (64.5)

2. Wasmy Al Khalediah (FR) & (-2) Esentur Turganaaly Uulu (62.5)

3. Kenjiy & (-1) Dastan Sabatbekov (62.5)

Gonitwa nr 3

(1300 m, gonitwa dla 2-letnich koni II grupy)

1. Kena (GB) & dż. Martin Srnec (56.0)

2. Gold Lily (FR) & pr. dż. Bolot Kalysbek Uulu (56.0)

3. Zaknafein (IRE) & k. dż. Konrad Mazur (57.0)

Gonitwa nr 4 

(2000 m, gonitwa międzynarodowa eksterierowa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy)

1. Lafadi Shah & dż. Stefano Mura (58.0)

2. Lorelei & dż. Martin Srnec (56.0)

3. Enterprize & pr. dż. Aslan Kardanov (58.0)

Gonitwa nr 5, Nagroda Dżudo

(1400 m, gonitwa dla 3-letnich i starszych koni I grupy)

1. Nandi (IRE) & dż. Martin Srnec (56.0)

2. Province Of Frost & dż. Anton Turgaev (58.0)

3. Lady Joanna (IRE) & (-2) Esentur Turganaaly Uulu (56.0)


Przebieg gonitwy o Nagrodę Dżudo



Gonitwa nr 6, Nagroda Czubaryka 

(2200 m, gonitwa dla 3-letnich i starszych koni I grupy hodowli krajowej wpisanych do Polskiej Księgi Stadnej Koni Pełnej Krwi Angielskiej) 

1. Smashing & dż. Sanzhar Abaev (57.0)

2. Neverland & (-1) Dastan Sabatbekov (56.0)

3. Książę Persji & (-1) Konrad Mazur (57.0)

Gonitwa nr 7

(1600 m, gonitwa dla 3-letnich koni wyłącznie IV grupy)

1. Miss Equus (FR) & dż. Sanzhar Abaev (57.0)

2. Askatasun (GB) & (-1) Dastan Sabatbekov (58.0)

3. Ginger Rose (IRE) & dż. Martin Srnec (57.0)

Gonitwa nr 8, Nagroda Sambora

(2200 m, gonitwa międzynarodowa dla 3-letnich ogierów i klaczy czystej krwi arabskiej)

1. Bayareq (FR) & k .dż. Dastan Sabatbekov (56.0)

2. El Nazir & dż. Martin Srnec (58.0) 5

3. Indurain de Faust (FR) & dż. Sanzhar Abaev (58.0)

Gonitwa nr 9

(1600 m, gonitwa handikapowa III grupy dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej)

1. Horas de Bozouls (FR) & (-1) Dastan Sabatbekov (56.5)

2. Matador & (-3) Oliwia Szarłat (58.0)

3. Wafa Al Khalediah (FR) & (-2) Bolot Kalysbek Uulu (64.0)

Gonitwa nr 10

(1800 m, gonitwa dla 3-letnich i starszych koni III grupy)

1. Bat Eater (GB) & dż. Martin Srnec (58.0)

2. Scuti (FR) & dż. Sanzhar Abaev (58.0)

3. Luaithrion (GB) & dż. Kamil Grzybowski (60.0)


Dastan Sabatbekov & Bayareq (Majd Al Arab x Djendel)



DZIEŃ II, niedziela 

Gonitwa nr 1

(1400 m, gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy hodowli krajowej wpisanych do Polskiej Księgi Stadnej Koni Arabskich Czystej Krwi)

1. Nestor & dż. Stefano Mura (58.0)

2. Wellman & dż. Martin Srnec (58.0)

3. Hellada & dż. Kamil Grzybowski (56.0)

Gonitwa nr 2, Nagroda Intensa 

(1400 m, gonitwa dla 2-letnich koni hodowli krajowej wpisanych do Polskiej Księgi Stadnej Koni Pełnej Krwi Angielskiej)

1. Dacinni & dż. Kamil Grzybowski (57.0)

2. I'Pipo & dż. Martin Srnec (57.0)

3. Przystojnykaźmierz & dż. Dmitry Petryakov (57.0)

Gonitwa nr 3, Nagroda Bandoli

(1800 m, gonitwa dla 3-letnich klaczy czystej krwi arabskiej I grupy)

1. Athal Bint Gifara (FR) & pr. dż. Bolot Kalysbek Uulu (58.0)

2. Maeali Muscat (FR) & dż. Sanzhar Abaev (58.0)

3. Zoi (DE) dż. Martin Srnec (58.0)

Gonitwa nr 4

(1300 m, gonitwa dla 2-letnich klaczy II grupy hodowli krajowej wpisanych do Polskiej Księgi Stadnej Koni Pełnej Krwi Angielskiej)

1. Tutulala & dż. Sanzhar Abaev (57.0)

2. Farsala & dż. Małgorzata Kryszyłowicz (57.0)

3. Duszka & dż. Joanna Wyrzyk (57.0)

Gonitwa nr 5, Nagroda Michałowa 

(2800 m, gonitwa międzynarodowa dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej)

1. Dragon & dż. Sanzhar Abaev (62.0)

2. Wasma Al Khalediah (FR) & k. dż. Konrad Mazur (60.0)

3. Gatsby de Bozouls (FR) & k. dż. Dastan Sabatbekov (62.0)


Gonitwa o Nagrodę Michałowa



Gonitwa nr 6 

(2000 m, gonitwa handikapowa IV grupy dla 3-letnich i starszych koni)

1. Midnight Hero (IRE) & (-2) Bolot Kalysbek Uulu (61.0)

2. Lily Rose (IRE) & (-1) Karolina Kamińska (54.5)

3. Indian Galeste (FR) & (-4) Klaudia Zwolińska (56.5)

Gonitwa nr 7

(1600 m, gonitwa handikapowa III grupy dla 3-letnich koni)

1. Islamabad & (-2) Bolot Kalysbek Uulu (59.5)

2. Even Better (IRE) & (-4) Sanzhar Altynbekov (61.0)

3. Storrada (IRE) & (-3) Kumushbek Dogdurbek Uulu (60.0)

Gonitwa nr 8 

(2000 m, gonitwa dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej IV grupy, które od 1 stycznia 2021 roku nie wygrały sumy nagród 4000 zł)

1. Guarf de Bozouls (FR) & k. dż. Dastan Sabatbekov (63.0)

2. Ussam de Carrere (FR) & (-1) Ireneusz Wójcik (61.0)

3. Zahirja & (-4) Sanzhar Altynbekov (53.0)

Gonitwa nr 9

(2000 m, gonitwa dla 3-letnich i starszych klaczy III grupy)

1. Italia Bere (FR) & (-2) Bolot Kalysbek Uulu (55.0)

2. Maitresse En Titre (IRE) & k. dż. Dastan Sabatbekov (58.0)

3. Toccatina (IRE) & dż. Anton Turgaev (58.0)


Kamil Grzybowski & Dacinni (Caccini x Linamix)





tekst i opracowanie: equista.pl, fot. TWK Służewiec