TWK Służewiec 2021: Dary Al Khalediah najlepszy w nowej gonitwie

Data publikacji: 2021-06-01
Szczepan Mazur & Dary Al Khalediah (Jalnar Al Khalidiah x Amer), fot. TWK Służewiec
Szczepan Mazur & Dary Al Khalediah (Jalnar Al Khalidiah x Amer)



Hitem tego weekendu wyścigowego na Służewcu (29-30 maja, 9. i 10. dzień wyścigowy) była pierwsza odsłona międzynarodowej gonitwy Tiwaiq Central European Arabian Derby, przeznaczonej dla 4-letnich koni czystej krwi arabskiej. Rewelacyjna i mocna obsada była gwarancją zobaczenia rywalizacji na najwyższym poziomie, a najlepszym duetem okazali się Szczepan Mazur & ogier Dary Al Khalediah (Jalnar Al Khalidiah – Amerah Al Khalediah/Amer), należący do Polska AKF Sp. z o.o. i trenowany przez Bartosza Głowackiego. W drugim dniu zmagań rozegrano kolejną odsłonę gonitwy uczniowskiej – tutaj zwycięstwo przypadło Oliwii Szarłat & 3-letniemu ogierowi Lucky Mat (Raven's Pass – Morar/Kalanisi) – natomiast w Memoriale Jerzego Jednaszewskiego triumfowali Martin Srnec & 3-letni ogier Zanzily Passion (Zanzibari – Lydiane/Dunkerque). Poniżej prezentujemy komplet wyników. 


Przebieg gonitwy Tiwaiq Central European Arabian Derby



DZIEŃ I, sobota

Gonitwa nr 1 

(1400 m, gonitwa dla 4-letnich i starszych koni II grupy)

1. Kaszi (IRE) & dż. Aleksander Kabardov (60.0)

2. Seririo (FR) & (-1) Konrad Mazur (58.0)

3. Invincible Gunner (IRE) & dż. Dimitry Petryakov (60.0)

Gonitwa nr 2 

(1800 m, gonitwa handikapowa III grupy dla 4-letnich i starszych koni)

1. Mistral (FR) & (-4) Klaudia Zwolińska (59.5) 

2. Legionista & (-2) Esentur Turganaaly Uulu (53.0)

3. Uzza & (-2) Joanna Balcerska (57.0)

Gonitwa nr 3

(1600 m, gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy hodowli krajowej wpisanych do Polskiej Księgi Stadnej Koni Arabskich Czystej Krwi, które nie biegały)

1. Wirgilion & dż. Sergej Vasyutov (58.0)

2. Ewest & k. dż. Konrad Mazur (58.0)

3. Prom & dż. Aleksander Reznikov (58.0)

Gonitwa nr 4

(1200 m, gonitwa dla 3-letnich koni III grupy) 

1. Duke Caracan (IRE) & (-2) Joanna Balcerska (57.0)

2. Makhalan (IRE) & k. dż. Karolina Kamińska (62.0)

3. Trollstroem (FR) & dż. Szczepan Mazur (59.0)

Gonitwa nr 5, Tiwaiq Central European Arabian Derby – kat. A

(2000 m, gonitwa międzynarodowa dla 4-letnich koni czystej krwi arabskiej)

1. Dary Al Khalediah (FR) & dż. Szczepan Mazur (59.0)

2. Mayar Al Khalediah (FR) & k. dż. Sanzhar Abaev (59.0)

3. Rasmy Al Khalediah (FR) & dż. Anton Turgaev (59.0)


Szczepan Mazur z nagrodą



Gonitwa nr 6 

(2000 m, gonitwa dla 3-letnich koni III grupy)

1. Icare de Sartuque (FR) & (-1) Sanzhar Abaev (58.0)

2. Maitresse En Titre (IRE) & dż. Anton Turgaev (58.0)

3. Notorious (SPA) & dż. Szczepan Mazur (59.0)

Gonitwa nr 7 

(1000 m, gonitwa dla 4-letnich i starszych koni III grupy) 

1. Nandi (IRE) & dż. Aleksander Reznikov (59.0)

2. Diamonique (GB) & dż. Martin Srnec (59.0)

3. Herbatka (IRE) & (-1) Sanzhar Abaev (58.0)

Gonitwa nr 8

(2200 m, gonitwa dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej III grupy)

1. Ouzbeks du Panjshir (FR) & (-2) Dastan Sabatbekov (60.0)

2. Hes & dż. Szczepan Mazur (60.0)

3. Hudjel de Bozouls (FR) & dż. Viktor Popov (59.0)


Gonitwa nr 5



DZIEŃ II, niedziela 

Gonitwa nr 1

(2000 m, gonitwa handikapowa III grupy dla 4-letnich i starszych koni)

1. Little Lucky Charm (GB) & dż. Szczepan Mazur (60.5)

2. Taboo Tattoo & (-3) Bolot Kalysbek Uulu (56.5)

3. Bertrimont (FR) & dż. Viktor Popov (58.5)

Gonitwa nr 2

(1800 m, gonitwa dla 4-letnich i starszych klaczy czystej krwi arabskiej wyłącznie III grupy)

1. Esrar Al Khalediah (FR) & (-1) Sanzhar Abaev (61.0)

2. Summer 'OA' (NL) & (-2) Dastan Sabatbekov (60.0)

3. Mokha d'Arusula (FR) & dż. Viktor Popov (62.0)

Gonitwa nr 3, Gonitwa uczniowska (3)

(1600 m, gonitwa dla 3-letnich koni wyłącznie III grupy; koni dosiadają wyłącznie uczniowie – jeźdźcy, którzy nie wygrali 25 gonitw)

1. Lucky Mat (IRE) & (-1) Oliwia Szarłat (58.0)

2. Hamam & (-2) Klaudia Zwolińska (57.0)

3. Lily Rose (IRE) & (-1) Oskar Nowak (56.0)

Gonitwa nr 4 

(1400 m, gonitwa handikapowa III grupy dla 3-letnich koni)

1. Tullamore (IRE) & dż. Szczepan Mazur (58.5)

2. Indian Galeste (FR) & (-1) Daria Pantchev (60.0)

3. Frankie Zapata (GB) & dż. Viktor Popov (57.0)

Gonitwa nr 5, Memoriał Jerzego Jednaszewskiego

(2200 m, gonitwa dla 3-letnich koni I grupy)

1. Zanzily Passion (FR) & dż. Martin Srnec (59.0)

2. Adahlen (IRE) & dż. Szczepan Mazur (58.0)

3. Kiss Or Kill (FR) & (-1) Konrad Mazur (56.0)


Memoriał Jerzego Jednaszewskiego



Gonitwa nr 6 

(1600 m, gonitwa dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej III grupy)

1. Aliat Al Khalediah (FR) & k. dż. Sanzhar Abaev (62.0)

2. Mohacz & (-4) Sanzhar Altynbekov (58.0)

3. Honney de Bozouls (FR) & dż. Viktor Popov (59.0)

Gonitwa nr 7 

(1800 m, gonitwa dla 4-letnich i starszych klaczy III grupy)

1. Mazovia Queen (IRE) & dż. Szczepan Mazur (62.0)

2. I Belive in Angels & k. dż. Konrad Mazur (62.0)

3. Showmeyourheaven (IRE) & dż. Dimitry Petryakov (60.0)


Ranking jeździecki z 30 maja 2021 r. 







tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Tor Wyścigów Konnych Służewiec