CHI Geneva 2020: Zawody nie odbędą się

Data publikacji: 2020-11-04
CHI de Genève, fot. CHI de Genève/Facebook


CHI Geneva 2020 miały być ostatnią odsłoną tegorocznej edycji słynnego cyklu Rolex Grand Slam, ale obecna sytuacja niestety wymusiła na organizatorach konieczność całkowitego odwołania imprezy. O tej decyzji komitetu poinformowała Sophie Mottu Morel, która na szczęście uzupełniła swój komunikat o pewną pozytywną informację. 


Tegoroczna edycja zawodów miała odbyć się w dniach od 10 do 13 grudnia, ale organizatorzy już od miesięcy śledzili rozwój pandemii zarówno w Szwajcarii, jak i na całym świecie, by mieć czas na przygotowanie najróżniejszych scenariuszy, w tym np. przewidujących przeprowadzenie zawodów bez udziału publiczności. Niestety miejscowe władze musiały wprowadzić jeszcze ostrzejsze zasady, których celem jest zwalczenie pandemii Covid-19 – przykładem może być to, że w trakcie wydarzeń obowiązuje limit do 5 uczestników – co w praktyce całkowicie uniemożliwia przeprowadzenie zmagań CHI Geneva 2020. Właśnie z tego powodu komitet organizacyjny podjął decyzję o odwołaniu zawodów, a więcej na ten temat powiedziała Sophie Mottu Morel, dyrektor zawodów CHI Geneva: „Sytuacja zdrowotna jest poważna, a bezpieczeństwo ludzi jest absolutnym priorytetem. Tegoroczne zawody miały być zupełnie inne od tego, czego się spodziewamy, ale mimo to mieliśmy nadzieję, że zaoferujemy jeźdźcom i powożącym możliwość uprawiania ich sportów, jednocześnie proponując publiczności możliwość śledzenia ich występów dzięki naszemu Live Streamingowi lub poprzez TV. Komunikaty z ostatnich dni uniemożliwiają przeprowadzenie imprezy. To odwołanie jest poważnym ciosem dla wszystkich zaangażowanych w organizację wydarzenia, którzy przez wiele miesięcy bardzo ciężko pracowali nad różnymi scenariuszami. Ale w 2021 roku powrócimy jeszcze silniejsi, by świętować 60. edycję”. 


Jubileuszowa odsłona CHI Geneva z pewnością będzie niezwykła i pełna niespodzianek, dlatego pozostaje uzbroić się w cierpliwość! Przyszłoroczna edycja odbędzie się w dniach od 9 do 12 grudnia 2021 r. 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. CHI de Genève/Facebook