MŚMK w skokach Lanaken 2020: Odwołanie tegorocznej odsłony!

Data publikacji: 2020-07-31
MŚMK w Lanaken, fot. FEI WBFSH Jumping World Breeding Championship for Young Horses/Facebook


W poniedziałek (27 lipca) belgijskie władze ogłosiły wycofanie się z wcześniej zapowiadanego złagodzenia restrykcji, co sprawiło, że organizator Mistrzostw Świata Młodych Koni w skokach przez przeszkody postanowił jednak odwołać tegoroczną edycję. 


Wg planu Mistrzostwa Świata Młodych Koni w skokach przez przeszkody (FEI WBFSH Jumping World Breeding Championship for Young Horses) miały odbyć się w dniach 16-20 września w Lanaken (BEL), a organizator cały czas pracował nad przygotowaniem wydarzenia z uwzględnieniem wszystkich wymaganych obostrzeń, by MŚMK były bezpieczne dla jeźdźców, hodowców, personelu i koni. Belgia boryka się ze wzrostem liczby zakażeń (obecnie notuje się tam nawet do 300 nowych przypadków dziennie), dlatego tamtejsze władze postanowiły jednak zaostrzyć przepisy, które będą obowiązywały do końca sierpnia. Trudno powiedzieć, co będzie dalej, więc organizator MŚMK już teraz podjął trudną decyzję o odwołaniu wydarzenia, ponieważ zdrowie jest najważniejsze. Mimo wszystko jest tu też jedna pozytywna wiadomość – organizator już zapowiedział, że przyszłoroczna edycja będzie jeszcze wspanialsza niż wszystkie dotychczasowe! 


Najnowsze obostrzenia w Belgii przewidują m.in. zmniejszenie limitu osób, z którymi będzie można spotkać się ciągu całego sierpnia (zmiana z 15 na 5), a także ograniczenie liczby osób, biorących udział w wydarzeniach – do 100 w przypadku imprez w pomieszczeniach zamkniętych (wcześniej 200) i do 200 podczas imprez na świeżym powietrzu (dotąd 400). 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. FEI WBFSH Jumping World Breeding Championship for Young Horses/Facebook