Nowy termin rozegrania Memoriału Marcina Klupsia w Jakubowicach

Data publikacji: 2020-06-17
Jeździecka Majówka Jakubowice 2019: Maksymilian Wechta wygrywa! fot Kamila Tworkowska
Laureaci III Memoriału Marcina Klupsia (2019)Dotąd Memoriał Marcina Klupsia rozgrywano w maju (termin był związany z datą urodzin Sierżanta), jednak w tym roku ta data nie wchodziła w grę ze względu na konieczność wprowadzenia zmian w terminarzu – na szczęście teraz udało się ustalić, że IV edycja tego konkursu odbędzie się w ramach lipcowej odsłony Polskiej Ligi Jeździeckiej


Marcin Klupś (nazywany też Sierżantem) był trenerem oraz instruktorem (szkolił m.in. Agnieszkę Olszewską czy Piotra Morsztyna), który stale zabiegał o rozwój polskiego jeździectwa. Memoriał do dziś jest formą uhonorowania tego wspaniałego człowieka i wielkiego pasjonata koni, a zwycięstwo w ostatniej edycji przypadło Maksymilianowi Wechcie, który wciąż jest w posiadaniu Szabli Sierżanta, czyli przechodniego trofeum. Kiedy odbędzie się kolejne starcie o tę cenną nagrodę?  


Tegoroczna odsłona Memoriału Marcina Klupsia odbędzie się w dniach 9-12 lipca na terenie Klubu Jeździeckiego Osadkowski (Jakubowice 36, 46-113 Wilków), czyli w ramach kolejnego etapu Polskiej Ligi Jeździeckiej. Zmagania potrwają 4 dni, a program obejmie również m.in. konkursy regionalne w klasach L i P czy konkursy dla koni 5- i 6-letnich.
Przydatne linki: 

Propozycje ZO  

Propozycje ZR 

Panel zgłoszeniowy


tekst i opracowanie: equista.pl, fot. materiały prasowe/ Kamila Tworkowska