Puchar Polski WKKW 2020: Ważna zmiana w regulaminie zawodów

Data publikacji: 2020-06-16
Land Rover Kentucky Three-Day Event: Paweł Spisak na starcie! fot Dava Palej Timeless Photography
Paweł Spisak (POL) & BanderasKomisja WKKW PZJ
zatwierdziła nowy regulamin rozgrywania tegorocznej edycji Pucharu Polski, w którym pojawiła się informacja o rezygnacji z organizacji konkursów dla seniorów i młodych jeźdźców. Oto uzasadnienie takiej decyzji: 


W związku ze wznowieniem zawodów jeździeckich w Polsce jako koordynator rozgrywek Pucharu Polski WKKW (SJ Baborówko), ze względu na epidemię COVID-19 planujemy rozegrać przedmiotowy cykl w ograniczonym zakresie. 

W sezonie 2020 chcielibyśmy rozegrać Puchar Polski WKKW w następujących kategoriach wiekowych: młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy, OPEN. Do klasyfikacji indywidualnej nie będą wliczani zawodnicy z kategorii seniorów i młodych jeźdźców. Podyktowane jest to przede wszystkim przesunięciem rozpoczęcia sezonu WKKW. W w kalendarzu imprez PZJ zaplanowane są głównie zawody krajowe do poziomu CNC 2*. Zgodnie z dotychczasowymi zasadami seniorzy mogli zbierać punkty do rankingu w klasach od ZK 3*/ CCI 3* do ZK 4*/ CCI 4*, a młodzi jeźdźcy od ZK 2*/ CCI 2* do ZK 4*/ CCI 4*. 

W związku z małą liczbą planowanych zawodów międzynarodowych wysokiej rangi, seniorzy i młodzi jeźdźcy mieliby bardzo małe szanse na zdobycie punktów do rankingu Pucharu Polski WKKW zgodnie z regulaminem. 

Założeniem Pucharu Polski WKKW jest wyłonienie najlepszych zawodników w danym sezonie, którzy mają szansę zdobywania punktów rankingowych w jak największej liczbie eliminacji. Zawodnicy, którzy chcieliby walczyć o wysokie miejsca w rankingu seniorów i młodych jeźdźców mieliby bardzo ograniczone możliwości w zdobywaniu punktów rankingowych, stąd idea rozgrywania Pucharu jako cyklu imprez w tych kategoriach nie miałaby sensu.Przydatne linki:

Protokół nr 4 z przeprowadzenia głosowania drogą elektroniczną uchwały podjętej przez komisję WKKW PZJ, które odbyło się 9 czerwca 2020 r.

Regulamin Pucharu Polski WKKW 

Terminarz Pucharu Polski WKKW 
tekst i opracowanie: equista.pl, źródło: PZJ, fot. Dava Palej Timeless Photography