Jumping Bordeaux 2015: Bertram Allen najlepszy w konkursie Pucharu Świata

Data publikacji: 2015-02-08
Bertram Allen & Romanov PŚ Bordeaux, fot. Pierre Costabadie/FEI
Betram Allen to rewelacja ostatnich miesięcy. 19-latek jesienią zwyciężył w konkursie PŚ w Weronie, a wczoraj w Bordeaux!

 

Najmłodszy najlepszy

Jedenasty konkurs kwalifikacyjny Pucharu Świata w skokach przez przeszkody (FEI World Cup Jumping) rozegrano 7 lutego we francuskim Bordeaux. Wystąpiło w nim 38 par, z czego podstawowy parkur bez błędów pokonało 11.

 

Ludger Beerbaum & ChamanLudger Beerbaum & Chaman

 

W rozgrywce nie zabrakło emocji. Bezkonkurencyjny okazał się najmłodszy jej uszestnik - Bertram Allen. Zaledwie 19-letni Irlandczyk startował na kasztanowatym, 17-letnim ogierze Romanov (Heartbreaker x Fedor). Jest to już drugie zwycięstwo tego młodego, bardzo utalentowanego zawodnika w tyms sezonie PŚ. Wcześniej dosiadając wspaniałej klaczy Molly Malone  był najlepszy w Weronie

 

Marcus Ehning & Singular LS La SillaMarcus Ehning & Singulor LS La Silla

 

Drugie miejsce zajął Ludger Beerbaum startujący, na również na nastoletnim (rocznik 1999), ogierze Chaman, a trzecie Marcus Ehning na Singular Ls La Silla. Ten ostatni zawodnik kolejny raz udowodnił swój niezwykły talent - Singular to koń niezwykle trudny w prowadzeniu, a mimo to zawodnik był w stanie pojechać rozgrywkę krótko i w miarę płynnie.

Wyniki konkursu PŚ Bordeaux

 

Zmiana lidera

Po konkursie w Bordeaux w klasyfikacji Pucharu Świata nastąpiła zmiana lidera. Jest nim w tej chwili Irlandczyk - Bertram Allen. Drugie miejsce zajmuje Francuz - Kevin Staut, a trzecie dotychczasowy lider - Steve Guerdat (SUI).

Ostatni konkurs kwalifikacyjny PŚ bieżącego sezonu odbędzie się 1 marca w Goeteborgu (Szwecja).

Klasyfikacja PŚ po zawodach w Bordeaux

 

Bertram Allen & Romanov, PŚ BordeauxPo zwycięstwie w Bordeaux Bertram Allen objął prowadzenie w klasyfikacji PŚ

 

fot. Pierre Costabadie/FEI

 

Inspiracje

Facebook

Instagram