Mistrzostwa Europy Kuców Strzegom 2020 odwołane!

Data publikacji: 2020-05-14
Tatiana Bierieżnow (POL) & Gluckspilz, fot. Dava Palej Timeless Photography
Tatiana Bierieżnow (POL) & Gluckspilz podczas ME Kuców w Strzegomiu (2019)Panująca pandemia koronawirusa i związana z nią niepewność wymusza odwoływanie kolejnych zawodów – tym razem taka informacja pojawiła się na stronie internetowej Mistrzostw Europy Kuców (FEI European Championships for Ponies), które miały się odbyć w dniach od 15 do 19 lipca na terenie Ośrodka Jeździeckiego Stragona w Strzegomiu. Organizator nie ograniczył się jedynie do poinformowania o wykreśleniu zmagań z kalendarza, lecz od razu wspomniał o możliwości zorganizowania nowych zawodów w późniejszym terminie, co już znalazło uznanie w oczach przedstawicielki Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI). Oto pełna treść oświadczenia: 


Z uwagi na panującą pandemię Covid-19, z przykrością musieliśmy podjąć trudną decyzję o odwołaniu Mistrzostw Europy Kuców 2020 w Strzegomiu (15-19 lipiec). Decyzja została podjęta w porozumieniu z Międzynarodową Federacją Jeździecką w trosce o zdrowie zawodników i osób zaangażowanych w organizację tego wydarzenia, a także z uwagi na zachowania zasad fair play.

Podjęliśmy wszelkie możliwe kroki, aby rozegrać zawody w innym terminie, jednak organizowanie wielkiego wydarzenia sportowego podczas wakacji szkolnych byłoby niezwykle trudne.

Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu zawodników udział w Mistrzostwach był ostatnią szansą na start w tej kategorii wiekowej, dlatego zamiast Mistrzostw Europy Kuców planujemy zorganizować nowe zawody pod nazwą: European Pony Masters, które odbyły by się we wrześniu lub październiku. Zawody rozegrane zostaną w trzech dyscyplinach olimpijskich: skokach, WKKW i ujeżdżeniu z klasyfikacją indywidualną i drużynową.

„Konieczność odwołania Mistrzostw Europy Kuców, po ogromie pracy, którą do tej pory wykonano na rzecz ich przygotowania, to dla Marcina Konarskiego i jego wspaniałego teamu organizacyjnego ogromne rozczarowanie. Podobnie jak dla wszystkich młodych zawodników, którzy mieli zaplanowany start w Polsce tego lata” – mówi Sabrina Ibáñez, sekretarz generalna Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. „Cudownie, że Strzegom wymyślił kreatywne rozwiązanie z nowymi zawodami European Pony Masters oferując alternatywne wydarzenie sportowe w późniejszym terminie”.

Więcej informacji będzie dostępnych, jak tylko sytuacja epidemiologiczna pozwoli nam zaplanować szczegóły tego wydarzenia. Mamy nadzieję, że zobaczymy się w Strzegomiu.

tekst i opracowanie: equista.pl, źródło zacytowanego oświadczenia: strzegomponies.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography