Krzysztof Ludwiczak zmienia barwy klubowe

Data publikacji: 2020-01-27
Krzysztof Ludwiczak & Nordwind fot Dava Palej Timeless Photography
Krzysztof Ludwiczak (POL) & Nordwind (Cassini II x Acord II)Zaangażowanie Krzysztofa Ludwiczaka (POL) przełożyło się na wielki sukces klubu, w którym działał przez 7 ostatnich lat, jednak teraz zawodnik postanowił pójść o krok dalej i spełnić swoje marzenie o założeniu własnej stajni! 


Krzysztof Ludwiczak (POL) & Diaroubet (Diarado x Baloubet du Rouet)Krzysztof Ludwiczak
jest trenerem kadry narodowej seniorów,
brązowym medalistą ostatnich Mistrzostw Polski w skokach (2019) i 3. najlepszym skoczkiem Polski wg rankingu PZJ. W tamtym roku zawodnik skupiał się na walce o awans do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, jednak nie tylko – istotnym elementem jego pracy było także trenowanie Andrzeja Opłatka (POL), który… przerósł swojego mistrza! Skoczek wywalczył np. 1. miejsce podczas European Youngster Cup U25 World Finale w Salzburgu (2019), a zeszły rok zakończył jako 2. najlepszy zawodnik Polski. 


Andrzej Opłatek (POL) & Copperfield 40 (Contendro I x Drosselklang II)Dzięki sukcesom Ludwiczaka i Opłatka KJ HEAA Turek znalazł się na 1. miejscu klubowego rankingu PZJ, jednak skoczkowie nie spoczęli na laurach – pierwszy z wymienionych planuje założyć własny klub, drugi opuścił KJ HEAA, by móc trenować zagranicą.
Przydatne linki: 

Ranking PZJ w skokach przez przeszkody nr 12/2019 (49) 

Ranking klubowy 2019tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography