Nie żyje Kalina Wyszyńska

Data publikacji: 2019-09-04
świeca foter.com1 września 2019 r. zmarła Kalina Wyszyńska – działaczka Okręgowego Związku Jeździeckiego w Łodzi, doktor nauk biologicznych, była pracowniczka Instytutu Medycyny Pracy, doświadczona sędzia i przewodnicząca Kolegium Sędziów OZJ Łódź przez 2 kadencje.


Pod koniec lat 60. ubiegłego wieku pojechała na obóz studencki w Bogusławicach, co było początkiem Jej wielkiej miłości do jeździectwa. Kalina Wyszyńska poznała tu również innych miłośników koni, z którymi utrzymywała kontakty przez długie lata. W 1975 r. została sędzią, by później pracować na zawodach w całej Polsce. Jednocześnie uczyła i wychowywała kolejne pokolenia sędziów, a co istotne, zawsze chętnie doradzała i dzieliła się swoją wiedzą, do tego była pomocna i otwarta. Posiadała klasę P w WKKW, skokach i ujeżdżeniu,  po raz ostatni jako sędzia pojawiła się na ZO o Memoriał Barbary i Andrzeja Osadzińskich (2010), które odbyły się w tak bliskich Jej sercu Bogusławicach.


Pożegnanie Kaliny Wyszyńskiej odbędzie się 9 września o godz. 12:30 na Starym Cmentarzu w Łodzi (ul. Ogrodowa 43).tekst i opracowanie: equista.pl, źródło: PZJ, fot. foter.com