ME WKKW Luhmühlen 2019: Dwóch polskich zawodników wycofuje się z udziału

Data publikacji: 2019-08-22
Paweł Spisak (POL) & Banderas oraz Mateusz Kiempa (POL) & Grand Supreme
Paweł Spisak (POL) & Banderas oraz Mateusz Kiempa (POL) & Grand SupremeNiezbyt dobra wiadomość dla fanów WKKW – na facebookowych profilach Pawła Spisaka (POL) i Mateusza Kiempy (POL) pojawiły się wpisy o rezygnacji tych zawodników z udziału w Mistrzostwach Europy w WKKW (Longines FEI Eventing European Championships, zapowiedź tego wydarzenia przedstawialiśmy TUTAJ), które odbędą się w dniach 28 sierpnia do 1 września w Luhmühlen (GER).
Jakie są powody takich decyzji? 

W przypadku Pawła Spisaka przyczyną jest kontuzja zawodnika: 

Niestety tegoroczne Mistrzostwa Europy w Luhmühlen tym razem nie dla mnie. Kontuzja uniemożliwiła mi start. Po wizytach w klinikach i niekończących się badaniach stwierdzono naderwanie przyczepu mięśnia skośnego brzucha. Mam nadzieję, że leczenie i rehabilitacja będzie przebiegać sprawnie i czym prędzej wrócę w siodło. Dziękuję za wsparcie i rady Markowi Jodko oraz pomoc w przygotowaniach Banderasa do ostatniej chwili Michaelowi Jungowi. Podziękowania kieruję również do Marcina Konarskiego, właścicieli koni powierzonych mi w trening oraz dla PZJ za wyrozumiałość oraz próbę pomocy w trudnym dla mnie czasie. Przykro mi, że nie będę mógł pomóc kolegom i koleżankom z kadry w tym starcie. Jednocześnie trzymam kciuki i życzę jak najlepszych wyników

U Mateusza Kiempy chodzi o kontuzję konia: 

Jak wiecie, od roku razem z Grand Supreme przygotowywaliśmy się do startu w Mistrzostwach Europy, które były naszym głównym celem sportowym.

Niestety, Grand zakulała i mimo ogromnych chęci i starań całego zespołu, nie będziemy w stanie wziąć w nich udziału…


Przypomnijmy początkowy skład naszej reprezentacji: 

Paweł Spisak & 12-letni wałach Banderas (Moravia – Babilonia/Jape)

Mateusz Kiempa & 11-letnia klacz Grand Supreme (Chef Supreme – Grenlandia/Landos)

Jan Kamiński & 9-letni wałach Jard (Czuwaj – Jucznia/Chef Supreme)

Małgorzata Cybulska & 10-letni wałach Chenaro 2 (Chequille – Dayenne/Dinaro). 
W takiej sytuacji Pawłowi Spisakowi i Grand Supreme życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a w przypadku Jana Kamińskiego i Małgorzaty Cybulskiej trzymamy kciuki za udane starty! 

Przydatne linki:

Oficjalna strona intenetowa Longines FEI Eventing European Championships

Strona wydarzenia na Facebooku

Program 

Mapka obiektu w Luhmühlen  tekst i opracowanie: equista.pl, źródło: Paweł Spisak/Facebook oraz Mateusz Kiempa/Facebook, fot. Dava Palej Timeless Photography