Silesia Equestrian 2019: David Will (GER) króluje w Grand Prix!

Data publikacji: 2019-07-15
David Will (GER) & Never Walk Alone (Numero Uno x Mytens) – zwycięzca Silesia Equestrian 2019, fot.  Kamila Tworkowska/Sweetieisafruit
David Will (GER) & Sułtan

To już koniec tegorocznej odsłony zawodów Silesia Equestrian Tour 2019! Zmagania rozegrano w 2 turach (3-7 lipca oraz 10-14 lipca) na terenie KJ Osadkowski (Jakubowice 36, 46-113 Wilków), a na miejscu nie zabrakło wspaniałych skoczków z różnych zakątków świata (szerzej o zawodnikach pisaliśmy TUTAJ). Tydzień temu zwycięzcą konkursu Grand Prix był Włoch Emanuele Gaudiano (podsumowanie jest dostępne TUTAJ), tym razem po wygraną sięgnął David Will (GER)

Oficjalny plakat zawodów Silesia Equestrian Tour 2019

Zeszłotygodniowy konkurs Grand Prix rozegrano na poziomie CSI2*, a w tym tygodniu było nieco trudniej, ponieważ zmaganiom nadano rangę CSI3* (wys. przeszkód 160 cm). Gospodarzem toru był Marco Hesse (GER), który wcześniej zaprojektował m.in. parkur na potrzeby konkursu Grand Prix w ramach warszawskiej Cavaliady (2018; podsumowanie jest dostępne TUTAJ) – wystarczy spojrzeć na wyniki, by przekonać się, że tor w Jakubowicach zaskoczył wielu świetnych i doświadczonych skoczków! Na starcie stanęło 35 par, 33 z nich ukończyło I rundę, z kolei do II rundy dostało się już tylko 12 duetów. Tylko 2 zawodników uniknęło punktów karnych, jednak różnica w uzyskanych czasach była dość spora jak na zawody tego typu. Wielkim zwycięzcą tego spotkania był David Will (GER) & 9-letni wałach Never Walk Alone (Numero Uno – Rysell/Mytens), 2. miejsce zajęła Dalma Malhas (KSA) & 12-letni wałach Toscanini Malpic (Allegreto – Kelenn des Marins/Targas Poulyoud), a na 3. miejscu uplasował się Wojciech Wojcianiec (POL) & 10-letni wałach Chintablue (Chintan – Dociacca/Chacco Blue). Na koniec warto jeszcze wspomnieć o jedynej zawodniczce z podium – obecnie 27-letnia Dalma Malhas (KSA) była pierwszą Saudyjką w historii, którą dopuszczono do udziału w zawodach na poziomie olimpijskim. W 2010 r. amazonka pojechała na Igrzyska Olimpijskie Młodzieży w Singapurze i… wywalczyła tam brązowy medal!

Podium w Jakubowicach: Dalma Malhas (KSA), David Will (GER) & Wojciech Wojcianiec (POL)