Pan American CSI5* Spruce Meadows 2019: Steve Guerdat (SUI) królem GP!

Data publikacji: 2019-07-05
Steve Guerdat (SUI) & Venard de Cerisy (Open up Semilly x Djalisco du Guet) w Spruce Meadows, fot. Spruce Meadows Media/Mike Sturk

Najlepszy skoczek świata wg FEI (więcej informacji na ten temat można znaleźć TUTAJ) wciąż w formie – Steve Guerdat (SUI) pokonał wszystkich rywali w konkursie Grand Prix (160 cm), który odbył się w ramach zawodów Pan American CSI5* w Spruce Meadows (CAN)! Tor przygotował Alan Wade (IRL), a na starcie stanęło 47 zawodników; o poziomie trudności może świadczyć to, że McLain Ward (USA) – złoty medalista w klasyfikacji drużynowej Światowych Igrzysk Jeździeckich (wiecej TUTAJ) – zebrał 4 punkty karne i nie dostał się do II rundy… Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanął Steve Guerdat (SUI), który wystartował wraz z 10-letnim wałachem Venard de Cerisy (Open up Semilly – Rosee de Cerisy/Djalisco du Guet). 2. miejsce wywalczył Brian Cournane (IRL) & 10-letni wałach Armik (Armitage – Rikina II/Justinian), na 3. pozycji uplasowała się Jennifer Gates (USA) & 14-letni ogier Capital Colnardo (Colman – Kosma Shiva/Coronado 3).