Zmarł Bernard Cześnik

Data publikacji: 2019-04-10
RIP fot. Sar The PhotographerNa stronie internetowej Polskiego Związku Hodowców Koni pojawiła się smutna informacja – 5 kwietnia br. zmarł Bernard Cześnik, trener oraz wieloletni pracownik PZHK i PZJ.


Swoimi wspomnieniami podzieliła się Anna Cuber z PZHK, która tak opisała Bernarda Cześnika: „Pierwszy raz zetknęłam się z Bernardem Cześnikiem w Klubie Jeździeckim Horyzont, działającym przy CWKS Legia w Warszawie. Był tam trenerem, instruktorem jazdy konnej – prawdziwym guru. Uczył nas cierpliwie sztuki jeździeckiej, był także bardzo dobrym człowiekiem w stosunku do koni. Swoim spokojem potrafił zjednać sobie sympatię nie tylko nas młodych adeptów, ale także naszych partnerów, czyli koni. Dzięki swoim umiejętnościom, a także znajomości języka angielskiego, miał uczyć jeźdźców z Gwardii Królewskiej w Maroku. Wyjechał do dalekiego kraju, ale wrócił szybciej niż pierwotnie zakładał. Potem nasze ścieżki wciąż się przecinały, a to w Polskim Związku Jeździeckim, a to w Polskim Związku Hodowców Koni. Lata emerytury spędził w domu letniskowym w pobliżu Warki, w otoczeniu swoich ukochanych psów i natury”


Pożegnanie Zmarłego odbędzie się 15 kwietnia o godz. 12 w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach w Warszawie.
W imieniu całej redakcji składamy kondolencje Rodzinie i najbliższym.
tekst i opracowanie: equista.pl, źródło: PZHK