Polska Liga Jeździecka 2019: Terminarz

Data publikacji: 2019-02-26
PLJ kalendarz terminy 2019 fot Dava Palej

Już w kwietniu ruszy kolejny sezon Polskiej Ligi Jeździeckiej, czyli cyklu zawodów indywidualnych i drużynowych w skokach przez przeszkody (koordynatorem imprezy jest KJ Agro-Handel). W tym roku czeka nas 8 spotkań (7 etapów i finał), a w kalendarzu nie zabrakło nowych lokalizacji. Poniżej prezentujemy terminarz tegorocznego sezonu PLJ.


Pierwsze spotkanie skoczków odbędzie się w Biskupcu koło Iławy w KJ Lotar, co będzie jedną z nowości w kalendarzu. W tym roku zadebiutuje też Stajnia Biały Las, a obydwa wymienione ośrodki dysponują nowymi hipodromami z systemem Ebe Flut. W terminarzu znalazły się też znane z poprzednich edycji miejscowości (podsumowanie zeszłorocznego finału jest dostępne TUTAJ), czyli Bogusławice, Michałowice, Dąbrówka Mała czy Zielona Góra. Finał odbędzie się pod koniec września w Olszy, organizatorem będzie KJ Agro-Handel. Tak o przygotowaniach wypowiedział się Jan Ludwiczak, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego PLJ: „Wszystkie ośrodki mają doskonałą infrastrukturę i do tego dużo chęci do organizowania dobrych imprez. My u nas w Olszy też cały czas polepszamy bazę, po inwestycji w piaskowe areny teraz przyszedł czas na stałe boksy. Takich na naszych gości będzie w tym sezonie czekać 180”. Kalendarz sezonu 2019 przedstawia się następująco:


POLSKA LIGA JEŹDZIECKA 2019 – TERMINARZ

I etap – 26-28 kwietnia, Biskupiec

II etap – 3-5 maja, Bogusławice

III etap – 17-19 maja, Michałowice | KLIK

IV etap – 14-16 czerwca, Olsza

V etap – 19-21 lipca, Biały Las

VI etap – 26-28 lipca, Dąbrówka Mała | KLIK

VII etap –16-18 sierpnia, Zielona Góra

Finał – 27-29 września, Olsza | KLIK

 


Na koniec warto jeszcze wspomnieć o nagrodach – łączna pula za klasyfikację końcową wyniesie ok. 170 tys. zł, zwycięzcy kategorii złotej i srebrnej otrzymają samochody osobowe, a w kategorii brązowej przewidziano skuter.

Przydatne linki:

Polska Liga Jeździecka 

Regulamin Polskiej Ligi Jeździeckiej 2019 

Polski Związek Jeździecki tekst i opracowanie: equista.pl, źródło: plj.pzj.pl fot. Dava Palej Timeless Photography