Nowe konie w stajniach najlepszych skoczków!

Data publikacji: 2014-11-24
Ben Maher & Cella
Ben Maher i Cella w drodze po srebrny medal ME 2013 - czy nowe konie Bena okażą się równie "skuteczne"?, fot. Oliwia Chmielewska

 

Gwiazda Korungu dla Josa!

Mistrz Świata 2006 - Jos Lansink inwestuje w młode konie Jednym z tych, które nabył niedawno jest 2,5- letni ogier Viva Vulkano - syn Vulkano od klaczy po Lordanos, nieformalny zwycięzca skokowy Korungu Neustadt-Dosse (pisaliśmy o tym wydarzeniu TUTAJ). 

Nowy wierzchowiec Josa został sprzedany na aukcji po Korungu za 70  tys. euro, ale nie trafi od razu do stajni mistrza. Na sezon 2015 Viva Vulkano został wydzierżawiony do Stada Ogierów Redefin (Niemcy) i będzie tam dostępny dla hodowców. 

 

Viva Vulkano (Vulkano x Lordanos) w trakcie Korungu

 

 

Kolejny koń dla Meredith

Meredith Michaels-Beerbaum po sprzedaży klaczy Bella Donna na moment zniknęła z parkurów największych zawodów jeździeckich. Latem 2014 zaczęła swój powrót "na szczyt", a to m.in. dzięki dwóm 9-latkom wałachowi Fibonacci i klaczy Atlanta. Teraz do grona jej koni dołączył kolejny siwy wałach - Comanche 28 (Coupe de Coeur x Baloubet du Rouet) zakupiony, podobnie jak wymienione wcześniej Fibonacci i Atlanta, przez Artemis Farm. Właścicielami Artemis FarmKristy i Jim Clark - Jim od lat wspiera Meredith, to właśnie on jest właścicielem jej najlepszych koni - Checkmate i Shutterfly. 

 

Meredith Michaels Beerbaum Malou

Meredith Michaels Beerbaum & Malou, CSIO5* St Gallen 2012

 

Poprzednim jeźdźcem Comanche była Szwedka Angelica Augustsson, jeżdżąca w barwach jednej z najbardziej znanych stajni handlowych - Ashford Farm. Przy okazji transakcji zyskała ona konia dosiadanego wcześniej przez Meredith - Malou (na zdjęciu).

 

Córka Baloubeta dla Rodrigo!

We wrześniu Rodrigo Pessoa (BRA) odwiedził aukcję źrebiąt - Quality Auction organizowaną przez stadninę Zangersheide w ramach Z-Festival, w trakcie którego odbywają się przede wszystkim Mistrzostwa Świata Młodych Koni w skokach przez przeszkody. 

 

Bella Baloubet Rodrigo PessoaBella Baloubet HZ (Baloubet du Rouet x Chellano Z), fot. Zangersheide

 

Najbardziej znany i utytułowany zawodnik brazylijski postanowił nabyć klaczkę Bella Baloubet HZ (Baloubet du Rouet x Chellano Z). Jego wybór nie jest przypadkowy - jest to córka znakomitego skoczka, ogiera Baloubet du Rouet, który swoje największe sukcesy sportowe odnosił startując właśnie pod Rodrigo. Baloubet zasłużył się także w hodowli koni sportowych pozostawiając takie konie jak  Chaman (Ludger Beerbaum) czy Palloubet d'Halong (finalista ME 2013, sprzedany za 11 mln Euro do Kataru!). Matka Belli to córka doskonalego Chellano Z. Za 7-miesięczną Bellę Rodrigo zapłacił 14 000 euro.

 

Młode gwiazdy w stajni Bena

Medalista Mistrzostw Europy (Cella) i Igrzysk Olimpijskich (Tripple X) - Ben Maher ma do dyspozycji nowe, ciekawe konie. Od pewnego czasu możemy go oglądać na 9-letniej, kasztanowatej córce ogiera Kannan - Diva II, a teraz do jego stawki dołączyła kolejna klacz - 8-letnia Sixtine de Vains (Calvaro Z x Damoiseau D'Or), zakupiona przez Jane Clark. Jeźdźcem klaczy był wcześniej Pius Schwizer, a właścicielem Max Hauri, który współpracuje z tym zawodnikiem od lat. Wcześniej Pius pomógł mu sprzedać m.in. konia Verdi III. 

 

sixtine de vains schwizer

Sixtine de Vains & Pius Schwizer GCT Vienna Masters 2014

 

PSG x 2 - dwa nowe konie w stajni Piusa Schwizera

Pius Schwizer nie może narzekać na brak koni. Ledwie jego stajnię opuściła Sixtine de Vains, a już wprowadzili się do niej "nowi lokatorzy" . Są to: 14-letni, holsztyński PSG Opus (Contender x Landego) i 8-letni, oldenburski PSG Junior (Cornet Obolensky x Lando). Właścicielami obu koni jest Szwajcar Peter Schildknecht. Na pierwszym z tych koni startował Beat Mandli, następnie za 2 mln franków kupiła go księżniczka Haya, jednak ostatecznie koń powrócił do Szwajcarii.

 

PSG Opus & Stefan Eder (AUT)