Gun Runner zwycięża w Pegasus World Cup 2018!

Data publikacji: 2018-02-07
Gun Runner fot. Pegasus World Cup

 

26 stycznia w Gulfstream Park (Floryda, USA) odbył się najwyżej dotowany wyścig na świecie - Pegasus World Cup. W puli nagród znalazło się aż 16 mln $, a o zwycięstwo walczyło w tym roku 12 koni. 

Niespodzianek nie było. Jako pierwszy na mecie zameldował się Gun Runner (Candy Ride - Quiet Giant/Giant's Causeway) wyhodowany przez Besilu Stables LLC, a stanowiący własność Winchell Thoroughbred & Three Chimneys Farm. Co ciekawe w gronie widzów, podziwiających przebieg gonitwy znalazło się wiele gwiazd światowego showbiznesu m.in. producent muzyczny i piosenkarz Pharell Williams czy raper Ludacris. Przebieg gonitwy można obejrzeć poniżej. 

 

 

Pegasus World Cup 2018 był ostatnim wyścigiem w karierze Gun Runner'a. A trzeba podkreslić, że karierę miał bardzo udaną. Trzylatkiem zajął m.in. trzecie miejsce w Kentucky Derby, czterolatkiem był drugi w Dubai World Cup (przegrał tylko z fenomenalnym Arrogate) i pierwszy w Breeders' Cup. Gun Runner zajął już boks w stadninie The Three Chimneys Farm gdzie wkrótce rozpocznie karierę reproduktora. 

 

Gun Runner na swoim padoku w Three Chimneys Farm, 
fot. Three Chimneys Farm

 

 

 

tekst: Equista.pl, fot. Pegasus World Cup

 

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Gun Runner