CSI5*-W Werona: Zadebiutował i zwyciężył

Data publikacji: 2014-11-10
Bertram Allen & Molly Malone V, fot. Stefano Secchi/FEI
Bertram Allen & Molly Malone V

 

Tegoroczne zawody CSI5*-W w Weronie były bardzo dobrze obsadzone. Do Włoch przyjechali m.in aktualni Mistrzowie Europy i Świata - Roger Yves Bost (FRA) i Jeroen Dubbeldam (NED). 

 

Na starcie najważniejszego konkursu, zaliczanego do prestiżowego FEI Longines World Cup (Puchar Świata) stanęło 40 par. Parkur podstawowy pokonała bezbłędnie co czwarta i w ten sposób w rozgrywce znalazło się 10 zawodników.

Bezbłędny i najszybszy przejazd w czasie 34,89 s miał Bertram Allen startujący na klaczy Molly Malone V. Ten zaledwie 19-letni Irlandczyk w Weronie zadebiutował w konkursie PŚ, nie jest to jednak jego pierwszy świetny występ na międzynarodowej arenie. Latem Bertram zajął 7-me miejsce na Mistrzostwach Świata w Normandii, czym zwrócił na siebie uwagę mediów jeździeckich z całego świata.

 

Bertram Allen & Molly Malone V, fot. Stefano Secchi/FEI

Bertram Allen & Molly Malone V w Weronie

Oba sukcesy młody irlandzki zawodnik zawdzięcza klaczy Molly Malone V, córce ogiera Kannan zapisanej do księgi AES. Dodajmy, że Kannan jest także ojcem wałacha Nino de Buissonnets na którym Steve Guerdat wywalczył złoty medal IO Londyn 2012, a dwa tygodnie temu wygrał w konkurs PŚ w Helsinkach.

Drugie miejsce zajął inny reprezentant młodego pokolenia - 26-letni Holender Maikel van der Vleuten dosiadający swojego podstawowego konia VDL Groep Verdi TN N.O.P. Uzyskał on czas niespełna sekundę gorszy od zwycięzcy - 35,52 s. Tuż za nim (35,77 s) uplasował się Niemiec - Marcus Ehning & Cornado NRW.

 

Maikel van de Vleuten, CSI Verona 2014Maikel van der Vleuten & VDL Groep Verdi TN N.O.P.

 

Bez błędów rozgrywkę pokonali jeszcze - Malin Baryard-Johnsson (SWE) & H&M Tornesch 1042, Martin Fuchs & PSG Future oraz, ku ogromnej radości publiczności, Piergorgio Bucci (ITA) & Casallo.

Liderem klasyfikacji PŚ pozostaje Szwajcar - Steve Guerdat, który w Weronie awansował do rozgrywki, ale miał w niej niestety dwa błędy.

 

Marcus Ehning Cornado NRWMarcus Ehning & Cornado NRW

 

 

Do pobrania

fot. Stefano Secchi/FEI