Mazovia Equi Cup 2017: Wielki Finał pełen emocji

Data publikacji: 2017-10-01
Grzegorz Kubiak & Szuler fot. Oliwia Chmielewska
Grzegorz Kubiak & Szuler - najlepsza para finału klasy C

 

Za nami dwudniowy "Wielki Finał" Mazovia Equi Cup 2017. Po sześciu zawodach kwalifikacyjnych, w dniach od 23 do 24 września w KJ Sielanka Warka najlepsi zawodnicy rywalizowali o zwycięstwo w czterech kategoriach cyklu (w ramach konkursów klas od L do C). Emocji nie brakowało, przez dwa dni publiczność mogła "na żywo" podziwiać m.in. multimedalistę MP i olimpijczyka - Grzegorza Kubiaka, a w niedzielę uczestniczyć w licznych atrakcjach dodatkowych takich jak autorki pokaz koni barokowych pod przewodnictwem Karoliny Wajdy czy Eko-Jarmark. 

 

 

 

W finałach poszczególnych klas miejsca na podium zajmowali, w klasie L: Michał Mordzelewski & Składnia, Monika Marczyk & Werona, Kaja Hipsz & Danza II, w klasie P: Zuzanna Prymek & Rolex, Ewa Mazurowska & Indi, Krystyna Pilkiewicz & Lakro, w klasie N: Grzegorz Kubiak & Luna, Łukasz Jończyk & Trezor, Antonii Tomaszewski & Chacco Lauren, a w klasie C: Grzegorz Kuiak & Szuler, Łukasz Jończyk & Dakota du Bois Pinchet i Michał Kubiak & Galaktyka. Co ciekawe wszystkie zwycięskie konie tj. Składnia (Devin du Maruy - Skaluna/Lumpi), Rolex (Himen - Rita/Arak), Luna (Ukato - Lansada/Lancer III) Szuler (Luron - Szaki/Kissovo) zostały wyhodowane w Polsce. 

 

Wyniki

 

Tak wspaniała tegoroczna edycja nie odbyłaby się bez wsparcia sponsorów i partnerów, w których gronie znaleźli się: Mercedes-Benz MB Motors, Ponzio, Case, OptiFeed, Hotel Sielanka nad Pilicą, Izi-Med, Grąbczewscy, Miasto i Gmina Warka, Over Horse, RC Champion, Black Carrot oraz sklep jeździecki Koński Świat.

 

Najlepsze zawodniczki finału klasy P, fot. Magda Pocztowska 

 

Utytułowany Łukasz Jończyk był drugi w finałach kategorii N i C

 

 

Grzegorz Kubiak & Luna (Ukato - Lnsada/Lancer III) - najlepsza para finału klasy N

 

 

Finał Mazovia Equi Cup był ostatnim wydarzeniem tegorocznej edycji zawodów regionalnych, rozgrywanych w ośrodku jeździeckim Farma Sielanka. W sześciu zawodach kwalifikacyjnych, które rozgrywano od kwietnia, oraz wrześniowymi Finale, udział wzięło łącznie kilkuset zawodników i koni. Początek kolejnej edycji Mazovia Equi Cup jest planowany na wiosnę 2018 r.

 

Po szczegółowe relacje z wszystkich etapów Mazovia Equi Cup 2017 zapraszamy na stronę oficjalną stronę organizatora cyklu - Stowarzyszenia Na Rzecz Promocji Sportów Konnych - Equisport

 

W niedzielę przed publicznością wystąpiła m.in. Karolina Wajda, fot. Magda Pocztowska

 

 

 

fot. Oliwia Chmielewska/Equista.pl (o ile nie podpisano inaczej)

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram