ME Goteborg 2017: Olivier Philippaerts i Michael Whitaker wycofują się ze startu

Data publikacji: 2017-08-23
Michael Whitaker & Viking
Michael Whitaker & Viking, ME Herning 2013

 

Pechowo rozpoczęły się skokowe ME Goteborg dla dwóch czołowych skoczków. We wczorajszym konkursie rozgrzewkowym tzw. "warm-up" poważnie wyglądający wypadek miał młody Belg - Olivier Philippaerts. Zawodnik, dosiadający H&M Legend of Love spadł po tym jak klacz niespodziewanie zatrzymała się przed otwartym rowem. W wyniku upadku Olivier doznał kontuzji barku. W drużynie zastąpi go Jerome Guery na Grand Cru van de Rozenberg - para, która w tym sezonie wygrała m.in. Grand Prix LGCT Miami Beach. 

Z powodu niedyspozycji konia z mistrzostw musiał się wycofać utytułowany brytyjski zawodnik - Michael Whitaker. W poniedziałek jego koń - 15-letni Viking nie przeszedł przeglądu weterynaryjnego, jednak w trakcie reinspekcji został dopuszczony do startu. Ostatecznie zawodnik nie pojawił się na starcie dzisiejszego I półfinału, tłumacząc, że koń nie jest jednak w pełni sił aby uczestniczyć w tak trudnym turnieju. W Goteborgu brytyjskich barw bronić będzie tylko jeden skoczek - William Whitaker. 

Przypomnijmy, że w Mistrzostwach Europy w Goteborgu startuje jeden polski skoczek - Michał Kaźmierczak, troje dresażystów - Katarzyna Milczarek, Aleksandra Szulc i Przemysław Kozanowski oraz troje parajeźdźców - Monika Bartyś, Magdalena Cycak i Karol Jędrzejczyk.

 

fot. Oliwia Chmielewska/Equista.pl