MŚMK w WKKW 2014 - Sukces polskiej hodowli!

Data publikacji: 2014-10-19
MŚMK-C 2014 tło 2

 

Do francuskiej miejscowości Lion d'Angers przyjechało 100 koni - 46 sześciolatków i 54 siedmiolatki. Polskę reprezentował 6-letni, trakeński ogier Ambrozjo J (Czarczaf - Ambrozja/Hamlet Go) hod./wł. Jerzego Joskowskiego, którego prezentował Mateusz Kiempa i 7-letni Banderas sp (Moravia - Babilonia xx/Jape xx)hod.Roman Drabiński, wł. Marek Jodko, a dosiadany przez Pawła Spisaka.

 

Mateusz Kiempa & Ambrozjo J

 

Konie 6-letnie

W kategorii koni sześcioletnich medale zdobywały:

  1. Star Connection HANN (Chacco Blue x Star Regent xx)
  2. Dutsch Man Retto KWPN (Colandro x Julio Mariner xx)
  3. Cooley Dream Extreme ISH (Cruising x Ramiro B)

Złoty medalista w gronie 6-latków to reprezentant księgi hanowerskiej przedstawiany przez media niemieckie jako nowa gwiazda multimedalisty MŚ i IO - Michaela Junga.

Polskę w tej grupie wiekowej reprezentował trakeński Ambrozjo J. Ukończył on MŚMK z wynikiem 51,2 pkt - do wyniku z ujeżdżenia dodając 1 pkt za przekroczenie normy czasu na parkurze.

WYNIKI

Konie 7-letnie

W kategorii koni siedmioletnich medale zdobywały:

  1. Tenareze AA (Jaguar Mail x Quatar de Plape)
  2. Toledo de Kerser SF (Diamant de Semilly x Papillon Rouge)
  3. Pamero HANN (Perigueux x Perpignon)

Tegoroczny tryumfator, francuski Tenareze był najlepszy także w roku ubiegłym. Warto zwrócić uwagę, że jego matka - klacz Utopie du Maury jest pełną siostrą ogiera Devin du Maury, który został sprowadzony do Polski i poza obowiązkami hodowlanymi udanie startuje w konkurencji WKKW. Złotego medalistę prezentował Thomas Carlile z Francji. 

Jedynym polskim koniem w gronie siedmiolatków był ubiegłoroczny brązowy medalista MŚMK - Banderas. Po ujeżdżeniu i krosie zajmował on 5. miejsce, jednak niezbyt udany występ na parkurze (12 pkt) zepchnął go na 28. miejsce.

WYNIKI

Warto podkreślić, że zakończone właśnie MŚMK były jednymi z najlepszych w historii polskich startów. Co godne uwagi oba wspomniane konie wysoko plasowały się wysoko także w krajowych czempionatach. 

Komplet wyników

 

fot. mondialdulion.com