HPP Skoki 2016/2017: Jarosław Skrzyczyński najlepszy w Grand Prix Salio!

Data publikacji: 2016-11-21
Jarosław Skrzyczyński & Chacclana fot. Oliwia Chmielewska
Jarosław Skrzyczyński & Chacclana 
 

W miniony weekend (18-20.11) w nowoczesnym ośrodku KJ Salio w Biesiekierzu Rudnym, położonym zaledwie 25 km od centrum Łodzi, rozgrywano trzecie zawody z cyklu Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody. Listy startowe pękały w szwach - do udziału zgłosiło się ponad 300 par!

 

Trzeci etap HPP 2016/2017 rozgrywano w pięknej i nowoczesej hali KJ Salio

 

Bezkonkurencyjna w bardzo licznie obsadzonych finałach konkursów krajowych - Finale Małej (93 konie) i Średniej Rundy (80 koni) okazała się reprezentantka klubu Wechta Rosnówko - Małgorzata Koszucka. Młoda i bardzo waleczna zawodniczka w Małej Rundzie wygrała na Charlene (Clarimo x Lancer II), a w ŚR - na Quintus (Quinar x Capitol I).

 

Małgorzata Koszucka była niedościgniona w Finałach Małej i Średniej Rundy

 

Konkursy, w których zawodnicy mogli zdobywać punkty do rankingów HPP rozłożono na dwa dni. W sobotę odbył się ten zaliczany do klasyfikacji Open. Najwięcej "oczek" zdobyła tym razem Samanta Forlini na Kontendro I. Następnego dnia o punkty walczyli juniorzy, młodzi jeźdźcy i seniorzy. Zawodnicy kategorii młodzieżowych rywalizowali na tym samym parkurze - młodzi jeźdźcy mieli jedynie nieco wyższe przeszkody. W łączonym konkursie lepsze okazały się juniorki. Wygrała Aleksandra Bolko na koniu Dragon (Elvis x Kasjan xx), a druga była Maria Baehr na La Strada L (Bischof L x Lord Kemm). Na trzeciej pozycji uplasowała się Joanna Marciniak (młody jeździec) na Chelsea Blue (Chacco Blue x Baloubet du Rouet).

 

Aleksandra Bolko

 

Joanna Marciniak & Chelsea Blue

 

Najważniejszym konkursem nie tylko niedzieli, ale całych zawodów był konkurs Grand Prix. Przystąpiło do niego 36 zawodników, w tym lider HPP w kategorii seniorów - Michał Tyszko. Jeźdźcy mieli do pokonania 12 przeszkód w tym dwa szeregi - podwójny i potrójny. Bez zrzutek z parkuru zjechało jedynie pięcioro z nich - czterech zobaczliśmy w rozgrywce. Piąta, Aleksandra Kozanecka "złapała" niestety 1 pkt karny za przekroczenie normy czasu. 

W rozgrywce najlepszy czas - 37,33 s wykręcił Jakub Krzyżosiak na klaczy Atiqua (Quantum x Lordanos). Niestety przypłacił go błędami. Wobec takiego rozwoju sytuacji zwyciężył Jarosław Skrzyczyński na Chacclanie (Chacco Blue x Capilano), drugie miejsce wywalczył, również bezbłędny, Wojciech Wojcianiec na Chintablue (Chintan x Chacco Blue), a trzecie Michał Lemański na Distheen (Utopie x Voltaire). Co ciekawe pierwsze dwa konie są dość blisko spokrewnione. Chacclana to córka, a Chintablue - wnuk nieodżałowanego Chacco Blue. Szczegółowe wyniki poniżej. 

 

 

Grand Prix, KJ Salio, Besiekierz Rudny 21.11.2016 - WYNIKI

 1. Jarosław Skrzyczyński & Chacclana - 0/0, 37,67 s
 2. Wojciech Wojcianiec & Chintablue - 0/0, 38,23 s
 3. Michał Lemański & Distheen - 0/4, 39,91 s
 4. Jakub Krzyżosiak & Atiqua - 0/8, 37,33 s
 5. Aleksandra Kozanecka & Sudewinds Amanda - 1 pkt, 74,30 s 
 

III Kwalifikacja HPP Skoki 2016/2017 - komplet wyników

 

 

Wojciech Wojcianiec & Chintablue

 

Michał Lemański & Distheen

 

Jakub Krzyżosiak & Atiqua

 

Aleksandra Kozanecka & Sudewinds Amanda

 

 

Rankingi 

Poniżej prezentujemy zaktualizowany listy rankingowe HPP. Na pozycji lidera rankingu HPP seniorów umocnił się Michał Tyszko. W pozostałych zestawieniach prowadzą: Maciej Żołądkiewicz (młodzi jeźdźcy), Martyna Rynkiewicz (juniorzy), oraz Samanta Forlini (Open). 

  

Rankingi HPP po zawodach w Besiekierzu Rudnym

Seniorzy - do pobrania

 1. Michał Tyszko  - 38 pkt
 2. Adam Grzegorzewski - 33 pkt
 3. Kamil Grzelczyk - 31 pkt

Młodzi Jeźdźcy - do pobrania

 1. Maciej Żołądkiewicz - 49 pkt
 2. Michalina Szmytka - 47 pkt
 3. Janina Strzałkowska - 30 pkt

Juniorzy - do pobrania

 1. Martyna Rynkiewicz - 45 pkt
 2. Aleksandra Bolko - 42 pkt
 3. Dalia Lehmann  - 34 pkt

Open - do pobrania

 1. Samanta Forlini - 37 pkt
 2. Marta Baczyńska-Nowak - 30 pkt
  Klaudia Rorbach - 30 pkt

 

Michał Tyszko & Surrimo

 

 

 

Tekst: Equista.pl, fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl

 

 

Konie - zobacz rodowody

Chacclana