MEMJ w WKKW 18-21.09.2014, Vale Sabroso

Data publikacji: 2014-09-24
Podium MEMJ-C 2014
Najlepsze druzyny Mistrzostw Europy Młodych Jeźdźców 2014 - Irlandia, Niemcy i Wielka Brytania

Do Vale Sabroso przyjechało 45 zawodników w tym czwórka Polaków - Joanna Skibińska, Aleksandra Grzybkowska, Aleksander Kadłubowski i Jan Mossakowski.

Sporo kłopotów przysporzyła pogoda - ulewny deszcz i gwałtowne burze zmusiły organizatorów do przerwania próby terenowej. Ostatecznie ME ukończyło 34 z 45 zawodników. Złoty medal wywalczyła Niemka - Charlotte Sophia Hachmeister na koniu Kassio 10. Drugie miejsce i medal srebrny zdobyła Brytyjka - Holy Woodhead na DHI Lupison, a brązowy - Elizabeth Hayden (IRL) na Miracle.

W klasyfikacji drużynowej medale zdobywały reprezentacje Irlandii (złoto), Niemiec (srebro) i Wielkiej Brytanii (brąz).