Oslo Horse Show 2016: Skokowe gwiazdy zainaugurują sezon halowy!

Data publikacji: 2016-10-15
Scott Brash & Hello M Lady fot. Oliwia Chmielewska

 

Słoneczeny i ciepły wrzesień pozwolił nam na chwilę zapomnieć o jesieni. Niestety nic nie trwa wiecznie - po sezonie otwartym nadeszła pora na sezon halowy. Dwa tygodnie temu najlepsi skoczkowie walczyli pod dachem w trakcie Longines Masters of Los Angeles, a już w tym tygodniu zmierzą się w surowym i chłodnym Oslo gdzie we środę, 12 października rozpoczęły się międzynarodowe zawody jeździeckie.

Rozgrywane już po raz 25 (!) Kingsland Oslo Horse Show tradycyjnie inaugurują europejski sezon halowy. To właśnie w ich trakcie odbywa się pierwszy konkurs kwalifikacyjny FEI World Cup Jumping. Liga Zachodnioeuropejska Pucharu Świata 2016/2017 będzie składała się z 13 etapów - 18 najlepszych zawodników z rankingu wywalczy prawo startu w finale zaplanowanym na przełom marca i kwietnia w Omaha (USA). 

Zawody w Oslo są w tym roku bardzo dobrze obsadzone. Norweska publiczność ma szansę podziwiania takich gwiazd jak Scott Brash (GBR), Edwina Tops-Alexander (AUS), Bertram Allen (IRL), Penelope Leprevost (FRA) czy Steve Guerdat (SUI).

 

 

fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl, grafika: equista.pl