Cracovia Szary Equestrian Show 2016

Data publikacji: 2016-10-20
Cracovia Szary Equestrian Show 2016 main www.equista.pl, patronat medialny

 

 

Polskie jeździectwo rozwija się z roku na rok w niesamowitym tempie. Coraz więcej ośrodków jeździeckich organizuje duże turnieje międzynarodowe, które cieszą się coraz to większym zainteresowaniem wielu znanych zawodników z Europy. Do grona organizatorów takich wydarzeń, dołączy w tym roku znany i lubiany klub KJK Szary Michałowice. Na początku listopada (03-06) będzie gospodarzem międzynarodowych zawodów skokowych – Cracovia Szary Equestrian Show 2016. O szczegóły tego ciekawego przedsięwzięcia zapytaliśmy jego współorganizatorkę – Annę Szary-Ziębicką.

 

Cracovia Szary Equestrian Show 03-06.11.2016 plakat, patronat medialny, www.equista.pl 

 

Equista: W pierwszy weekend listopada 2016 odbędzie się pierwsza edycja Cracovia Szary Equestrian Show. Jako pierwsze nasuwa się nam pytanie: skąd pomysł na organizację tak dużych zawodów międzynarodowych?

Anna Szary-Ziębicka: Od początku założyliśmy, że budowa dużej stajni i pensjonatu to dopiero początek naszego rozwoju. Zaczynaliśmy od zawodów regionalnych, następnie zaczęliśmy organizowaliśmy ogólnopolskie. Przez te kilka lat zdobyliśmy sporo doświadczenia, z zawodów na zawody poprawialiśmy wszystkie niedociągnięcia, gościmy coraz większą liczbę zawodników i jesteśmy zmuszeni wprowadzać limity startujących (śmiech). Rozgrywane były u nas nie tylko eliminacje ale także Finały Pucharu Polski. Teraz chcielibyśmy sprawdzić się na arenie międzynarodowej. Posiadamy warunki aby organizować duże zawody, więc postanowiliśmy je wykorzystać!

 

Equista: Czy mogłabyś przybliżyć nam nieco program zawodów?

Anna Szary-Ziębicka: Chcemy aby każdy znalazł coś dla siebie. Będą rozgrywane konkursy dla młodych Koni – 5,6,7 latków, a w ramach CSI 2* konkursy 120/125 130/135 i 140/145.

Podczas pierwszej edycji Cracovia Szary Equestrian Show zawodnicy będą mogli zdobywać punkty do Longines Ranking w dwóch konkursach Dużej Rundy – w piątek i niedzielę. Zawody zaplanowane są w formule 4 dniowej tak, by większość koni mogła jeden dzień odpocząć w trakcie całej rywalizacji. Tak mniej więcej wygląda część sportowa. W ramach odprężenia po startach planujemy aż trzy Riders Party oraz wieczorne konkursy dodatkowe, tak szczególnie lubiane przez publiczność, które zawsze dostarczają wielu emocji. Pula nagród to aż 71 800 €, więc będzie o co walczyć!

 

Cracovia Szary Equestrian Show 03-06.11.2016 plakat, patronat medialny, www.equista.pl

 

Equista: Brzmi bardzo ciekawie! Czy organizacja tak dużych zawodów wiąże się z jakimiś zmianami i modernizacją ośrodka?

Anna Szary-Ziębicka: Oczywiście. Już na początku 2015 roku dokupiliśmy kilka hektarów, na których powstają dodatkowe place pod zaplecze dla koni i jeźdźców. Będziemy stawiać tam dodatkowe namioty z boksami oraz przygotujemy parkingi dla ciężarówek. Poza rozprężalnią i dwoma lonżownikami, w przypadku złej pogody udostępnimy dodatkowy namiot do jazdy, tak, aby każdy mógł trenować  w jak najlepszych warunkach.  W ubiegłym roku oddaliśmy do dyspozycji naszych gości bazę noclegową – hotel Szary Residence, mogący pomieścić 100 osób na terenie zawodów. W hotelu działa również otwarta na co dzień restauracja, drugą w przeszklonej strefie między dwoma halami udostępniamy tylko podczas trwania zawodów.

 

Equista: Zawody w KJK Szary zawsze cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, jak będą podzielone zmagania na Cracovia Szary Equestrian Show?

Anna Szary-Ziębicka: Rywalizacja sportowa podzielona na 4 dni umożliwi komfortowe warunki rozgrywania konkursów. Myślę, że będzie spore zainteresowanie tą nową inicjatywą jaką będą pierwsze CSI w Michałowicach. Oczywiście zapraszamy wszystkich widzów, wstęp jest bezpłatny, a emocji z pewnością nie zabraknie!

 

Cracovia Szary Equestrian Show 03-06.11.2016 plakat, patronat medialny, www.equista.pl

 

Equista: Z niecierpliwością czekamy w takim razie na 3 listopada i początek tej imprezy. Bardzo dziękujemy za rozmowę!

Anna Szary-Ziębicka: My również nie możemy się doczekać. Ja również bardzo dziękuję i serdecznie wszyskich zapraszam na Cracovia Szary Equestrian Show!

 

PROPOZYCJE

 

Miło nam poinformować, że objęliśmy patronat medialny nad tym wydarzeniem! 

 

 

 

fot. materiały prasowe, Timeless Photography, grafika equista.pl