Wyścigi: Nowy współwłaściciel Va Banka!

Data publikacji: 2016-09-20
Wielka Warszwska 2015 Va Bank fot. Zuzanna Zajbt

 

Biegający w Polsce, a wyhodowany w Irlandii czteroletni Va Bank (Archipenko - Vinales/Dilshaan) to nie tylko polski Trójkoronowany i Koń Roku 2015, ale również aktualnie koń z najlepszym bilansem startów (12 wygranych na 12 startów) spośród wszystkich ścigających się na świecie wierzchowców!

Nic więc dziwnego, że swoimi osiągnięciami przyciagnął on zainteresowanie specjalistów nawet z odległych zakątków globu. Jak czytamy na łamach prestiżowego portalu bloodhorse.com od niedawna koń ten ma nowego współwłaściciela. 50% udziałów, po zwycięstwie w Baden-Baden, nabyło konsorcjum amerykańskie Team Valor, przypomnijmy że wcześniej 100% udziałów posiadał Janusz Zienkiewicz, który nabył Va Banka na aukcji roczniaków w Tattersalls. 

Nowi właściciele są bardzo optymistyczni i już planują międzynarodową karierę dla Va Banka. Czy faktycznie, tak jak zapowiadają, będzie miał okazję zmierzyć się w prestiżowym Melbourne Cup? Dalsze decyzje dotyczące treningu i planu startów zapadną wkrótce, najpierw jednak Va Bank 2 października pobiegnie w Wielkiej Warszawskiej. W 2015 irlandzki ogier był niedościgniony w tej gonitwie. Czy tryumfuje również za dwa tygodnie?

 

 

źródło: bloodhorse.com, fot. Zuzanna Zajbt/equista.pl

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram